Piłkarska LE: Porażka Legii w meczu z Leicester City. Dwa gole Milika dla Olympique

Piłkarze Leicester City z łatwością pokonali Legię Warszawa. (Fot. Getty Images)
Legia Warszawa uległa na wyjeździe Leicester City 1:3 w 5. kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy i spadła na ostatnie miejsce w tabeli grupy C. Arkadiusz Milik natomiast strzelił dwa gole, ale jego Olympique Marsylia przegrał na wyjeździe z Galatasaray Stambuł 2:4.

W 11. minucie błąd defensywy Legii wykorzystał Zambijczyk Patson Daka. Był to piąty gol 23-letniego napastnika w fazie grupowej, a więcej od niego ma tylko Kameruńczyk Karl Toko Ekambi z Olympique Lyon - sześć. Na 2:0 podwyższył w 21. minucie James Maddison.

Później jednak warszawianie zaczęli grać bardziej odważnie, a to się przełożyło na bramkę kontaktową w 27. minucie. Na listę strzelców wpisał się Serb Filip Mladenovic, który zdążył z dobitką po uderzeniu Mahira Emrelego z rzutu karnego. Strzał Azera z 11 metrów obronił duński bramkarz Kasper Schmeichel.

W 33. minucie wynik ustalił Nigeryjczyk Wilfred Ndidi.

To trzecia z rzędu porażka Legii w LE, jednak sytuacja w grupie ułożyła się tak, że podopieczni Marka Gołębiewskiego wciąż mają szansę na awans do fazy pucharowej LE. Warszawianie mają sześć punktów, a w ostatniej kolejce zagrają 9 grudnia u siebie ze Spartakiem Moskwa, który ma siedem "oczek". Tyle samo zgromadziło Napoli Piotra Zielińskiego, które w środę niespodziewanie przegrało w stolicy Rosji 1:2. Leicester City po  zwycięstwie ma osiem punktów i jest liderem.

Drużyna z pierwszego miejsca (Legia już go na pewno nie zajmie) awansuje bezpośrednio do 1/8 finału LE. Zespół, który fazę grupową zakończy na drugiej pozycji, powalczy w barażu z jedną z ośmiu ekip, które zajmą trzecie lokaty w swoich grupach w Lidze Mistrzów.

Część kibiców polskiego zespołu odpaliła na stadionie race dymne oraz pobiła się z policjantami. (Fot. Getty Images)

Milik pierwszego gola zdobył w 68. minucie. Wykonywał rzut karny, ale jego strzał obronił Fernando Muslera. Przy dobitce polskiego napastnika bramkarz Galatasaray był jednak bezradny.

To był gol na 1:3. W 83. minucie gospodarze znów prowadzili różnicą trzech bramek, a na listę strzelców wpisał się Ryan Babel. W 85. Milik zmniejszył rozmiary porażki. Chwilę później został jeszcze ukarany żółtą kartką.

W tabeli grupy E Galatasaray prowadzi z dorobkiem 11 punktów. Drugie miejsce zajmuje Lazio Rzym (8 pkt). Włoski klub pokonał na wyjeździe Lokomotiw Moskwa 3:0. W pokonanym zespole cały mecz rozegrał Maciej Rybus, który także obejrzał żółtą kartkę.

Na kolejkę przed końcem fazy grupowej Olympique ma zaledwie cztery punkty, a Lokomotiw - dwa.

Awans do 1/8 finału LE zapewniły sobie na razie cztery ekipy. Do Olympique Lyon dołączyły w czwartek Monaco, Bayer Leverkusen i West Ham United.

Finał trwającego sezonu LE zaplanowany jest na 18 maja w Sewilli.