Menu

Pierwsze lotnisko w UK z kontrolą temperatury za pomocą kamer

Pierwsze lotnisko w UK z kontrolą temperatury za pomocą kamer
Kamera w mniej niż sekundę ocenia, czy ktoś ma gorączkę. (Fot. Getty Images)
Bournemouth Airport w hrabstwie Dorset to pierwsze lotnisko w Wielkiej Brytanii, na którym zainstalowano kamery termowizyjne do monitorowania temperatury podróżnych celem wykrycia osób zarażonych koronawirusem - informuje Metro.co.uk.
Reklama

Pomimo wprowadzonych na lotniskach na całym świecie nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, porty lotnicze w Wielkiej Brytanii nie przeprowadzały do tej pory kontroli temperatury pasażerów - nawet tych przybywających z tzw. krajów wysokiego ryzyka.

Teraz lotnisko w Bournemouth, obsługujące ok. 800 tys. pasażerów rocznie, rozpocznie skanowanie podróżnych pod kątem objawów koronawirusa za pomocą kamer, które są w stanie rejestrować temperaturę ciała i alarmować służby graniczne o każdej gorączce.

Na razie urządzenia zostały przymocowane przy wejściu dla personelu lotniska, ale wkrótce pojawią się przy każdych drzwiach do terminali odlotów i przylotów.

Lotnisko w Bournemouth obsługuje ok. 800 tys. pasażerów rocznie. (Fot. Getty Images)

Kamera na podczerwień generuje obraz w czasie rzeczywistym i skanuje wszystkie osoby, które przechodzą przed jej obiektywem. Ocena zajmuje mniej niż sekundę. Alarmy - dźwiękowe lub w postaci kolorów - uruchamiają się, gdy próg temperatury zostanie osiągnięty lub przekroczony, a tym samym jednoznacznie wskazują osoby z gorączką.

Najnowsza technologia ma pomóc liniom lotniczym, m.in. eliminując potrzebę wprowadzania zasad dystansu społecznego na pokładach samolotów. Taki ruch mógłby podnieść ceny biletów o 50 proc. - ostrzega branża lotnicza.

Czytaj więcej:

Public Health England ostrzega przed paleniem marihuany

W szpitalu w Rzymie wyizolowano koronawirusa we łzach pacjentki

Koronawirus wykorzystuje komórki w nosie, by wywołać infekcje

Eksperci: Mowa może być głównym źródłem transmisji koronawirusa

  Komentarze
  • Mike
   29 kwietnia, 14:33

   No no, Orwell pełną gębą, korona zniknie a inwigilacja zostanie.

  • Bryndal
   29 kwietnia, 16:12

   Co to q...va za walka z wirusem skoro zarazę wpuszcza się tylnymi drzwiami nie prowadząc żadnej kontroli na lotniskach. W ten sposób możemy siedziec w domach do póżnej starości, a wirus się będzie panoszyć. Jak można zatrzymac gospodarkę, ludzi pozbawić pracy, uwięzić ich w domach i uśmiercić ponad 20 tys obywateli...ten popaprany rząd ma krew na rekach, bo to dzięki ich decyzjom wirus sieje śmierć..

  • Gosc
   29 kwietnia, 23:48

   kolejna glupota, przeciez temperatura nie znacza koniecznie koronawirusa a z drugiej strony koronawirus nie musi przechodzic z temperatura. Takie to fejkowo populistyczne dzielania. I co zrobia, zatrzymaja takiego czlowieka? Wysla do szpitala gdzie jak nie mial wirusa to pewnie go zlapie. A za bilet zwroca?

  • Intelektualny Barbarzynca
   30 kwietnia, 02:06

   Bardzo dobre i nowoczesne podejscie do problemu. A wy w Polsce jak tam? termometry w tylek i do buzi?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama