Menu

Pierwsze lotnisko w UK testuje pasażerów na Covid-19

Pierwsze lotnisko w UK testuje pasażerów na Covid-19
Aby wykonać badanie, należy stawić się na Heathrow godzinę wcześniej niż zwykle. (Fot. Getty Images)
Pasażerowie lecący z londyńskiego Heathrow do Hongkongu jako pierwsi w Wielkiej Brytanii mogą od dzisiaj zapłacić za szybki test na Covid-19 przed odprawą. Test kosztuje £80, a wynik jest gwarantowany w ciągu godziny - informuje BBC.
Reklama
Reklama

Port lotniczy chce w ten sposób pomóc osobom, które podróżują do krajów, gdzie wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku badania na koronawirusa.

Taki wymóg wprowadziło właśnie m.in. lotnisko w Hongkongu, a badanie musi być wykonane przez pasażera w ciągu 72 godzin od lotu z Londynu. 

Collinson, firma stojąca za szybkimi testami na Heathrow, miała nadzieję, że takie rozwiązanie będzie też można przeprowadzać przed wylotem z Wysp do Włoch, gdzie również trzeba udowodnić, że nie jest się zarażonym Covid-19. Rozmowy Collinson z włoskim rządem w tej sprawie są kontynuowane.

Szybkiemu testowi, przeprowadzanemu na podstawie wymazu ze śliny, można poddać się od dzisiaj w terminalach 2 i 5. Aby wykonać badanie, należy stawić się na Heathrow godzinę wcześniej niż zwykle.  

Badanie, które kosztuje 80 funtów, będzie oferowane pasażerom British Airways, Virgin Atlantic i Cathay Pacific - informuje BBC.

Coraz więcej państw klasyfikuje Wielką Brytanię jako "kraj wysokiego ryzyka" i nakłada na brytyjskich podróżnych kolejne ograniczenia. Dlatego władze portów i linie lotnicze naciskają na brytyjski rząd, aby zastąpił dwutygodniową kwarantannę testami po przylocie.

Rząd Borisa Johnsona oparł się temu pomysłowi, a minister transportu Grant Shapps powtórzył wczoraj, że tego typu badania nie wykryją wszystkich przypadków Covid-19. 

Czytaj więcej:

UK wprowadza przymusową kwarantannę dla przyjezdnych z Polski

Kwarantanna w UK "może być skrócona do 4 dni dzięki testom na lotnisku"

Włochy: Testy dla podróżnych z UK, Belgii, Holandii i Czech

Hiszpania: Turyści opuszczający Wyspy Kanaryjskie i Baleary nie zapłacą za testy

UK wprowadza kwarantannę dla podróżnych z Włoch, Watykanu i San Marino

  Komentarze
  • Wqrvion
   20 października 2020, 17:46

   "tego typu badania nie wykryją wszystkich przypadków Covid-19".
   Wszystkich???
   Nie wykryją ŻADNYCH.

  • 80 funtów ?
   20 października 2020, 18:21

   hahaha tak sie zarabia kase na naiwnych ludziach

  • Anty
   20 października 2020, 18:53

   Im wiecej ludzi robi tego typu testy tym wiecej wykaze ludzi pizytywnych bo testow na actual covud nie ma tak jak i szczepionki. To jest chore co robia.juz wyszlo co robia testy PCR i ze who zaplacilo miliardy krajom zeby wprowadzily pandemie. Obostrzenia da nielegalne against constitiution

  • 911
   21 października 2020, 08:14

   No ladnie 80£ za test ktos ladnie zarobi

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.08.2021
  GBP 5.3553 złEUR 4.5555 złUSD 3.8485 złCHF 4.2454 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama