Pięć goli Arsenalu w derbach. Kiwior wszedł w końcówce

Gabriel Jesus w akcji. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Arsenalu Londyn na własnym stadionie pokonali w derbach Londynu Crystal Palce 5:0 w sobotnim meczu 21. kolejki Premier League. W 81. minucie na boisku pojawił się obrońca gospodarzy Jakub Kiwior.

Wynik meczu po rzucie rożnym strzałem głową otworzył Gabriel. Druga bramka padła w podobny sposób - głową uderzył brazylijski obrońca Arsenalu, ale gol został zapisany jako samobójcze trafienie bramkarza Crystal Palace - Deana Hendersona, który nieskutecznie interweniował.

Na początku drugiej połowy kontratak Arsenalu wykończył Belg Leandro Trossard. W doliczonym przez sędziego czasie gry brazylijski rezerwowy Gabriel Martinelli dwukrotnie zbiegł z lewego skrzydła w pole karne i umieścił piłkę w bramce.

"Dużo pracujemy nad stałymi fragmentami gry, ponieważ wiemy, jaką mamy jakość i ile to daje korzyści" - zaznaczył obrońca Gabriel, którego w 81. minucie zastąpił reprezentant Polski.

Jakub Kiwior wkracza na boisko. (Fot. Sebastian Frej/MB Media/Getty Images)

Arsenal przerwał serię trzech porażek: dwóch ligowych - w derbach stolicy z FC Fulham i West Hamem United oraz z Liverpoolem w Pucharze Anglii.

"Potrzebowaliśmy takiego meczu, w którym zachowamy czyste konto i strzelimy kilka goli" - dodał Martinelli.

"Kanonierzy" z dorobkiem 43 pkt zajmują trzecie miejsce. Utrzymują kontakt z prowadzącym Liverpoolem - 45 oraz wiceliderem Manchesterem City - 43, ale obie te drużyny rozegrały o jedno spotkanie mniej od Arsenalu.