Menu

Pfizer zapowiada badania nad szczepionką z udziałem dzieci. Będą mieć miejsce m.in. w Polsce

Pfizer zapowiada badania nad szczepionką z udziałem dzieci. Będą mieć miejsce m.in. w Polsce
Dotychczasowe wyniki badań wykazały, że podawanie szczepionki u dzieci poniżej 12. roku życia jest bezpieczne. (Fot. Getty Images)
Koncern farmakologiczny Pfizer zapowiedział rozpoczęcie drugiej fazy badań klinicznych nad swoją szczepionką przeciw Covid-19 z udziałem dzieci w wieku od 6 miesięcy do 11 lat w USA, Finlandii, Polsce i Hiszpanii. To wynik pozytywnych wyników pierwszej fazy badań.
Reklama
Reklama

Zarejestrowana w Nowym Jorku firma poinformowała, że pierwsza faza testów w USA z udziałem 144 dzieci wykazała silną odpowiedź układu odpornościowego i nie wykazała problemów z bezpieczeństwem.

W nowej fazie z udziałem 4,5 tys. dzieci badane będą dwa reżimy dawkowe - 10 mikrogramów dla dzieci w wieku 5-11 lat i 3 mikrogramów dla młodszych. Dorośli oraz dzieci powyżej 12 lat otrzymują 30 mikrogramów.

Pierwsze wyniki badań wśród tej starszej grupy dzieci spodziewane są we wrześniu, zaś młodszych - w październiku lub listopadzie.

Stworzony przez Pfizera i niemiecki BioNTech preparat został już wcześniej dopuszczony do użytku dla dzieci w wieku 12-15 lat przez regulatorów w USA i UE. W USA co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało już prawie 7 mln nastolatków. 

Czytaj więcej:

Podróże po Europie: Gdzie dzieci nie muszą mieć testu?

Polska zaczyna szczepić dzieci od 12. roku życia

  Komentarze
  • Prezydełt RP
   10 czerwca, 13:55

   Nie będziecie przeprowadzać eksperymentów na naszych dzieciach .Nie bierzecie żadnej odpowiedzialności za coś czego nie znacie i jeszcze macie czelność mieszać w to niewinne istoty .

  • M
   10 czerwca, 17:26

   Nie dajcie sie tym zatruc. Efekty ubiczne moga wyjsc po latach...

  • Bogas
   10 czerwca, 19:08

   Ja już zauważyłem efekty uboczne u zaszczepionych Angoli z pracy: koszmarny spadek ilorazu inteligencji i otępienie intelektualne :-/

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.06.2021
  GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama