Menu

Para Polaków oskarżona o oszustwo na maratonie w Londynie

Para Polaków oskarżona o oszustwo na maratonie w Londynie
W tegorocznej imprezie wzięło udział ponad 40 tys. biegaczy. (Fot. Oli Scarff/Getty Images)
Małżeństwo z Polski wzięło udział w tegorocznym maratonie w Londynie, mając te same numery startowe. Wychwycili to czujni internauci, a para przeprosiła za oszustwo – informują brytyjskie media.
Reklama
Reklama

Independent.co.uk podaje, że tylko kobieta była zarejestrowana do udziału w wydarzeniu, które odbyło się w niedzielę 3 października, a jej mąż posłużył się podrobionym numerem startowym. Para skończyła wyścig na 21 697. miejscu z czasem 4:40:58.

Polacy opublikowali swoje osiągnięcie na platformie Strava, a internauci szybko wychwycili, że jedno z nich popełniło oszustwo - informują brytyjskie media.

W rozmowie z "Daily Mail" para przeprosiła za swój czyn. "Nie chciałam nikomu w żaden sposób zaszkodzić. Kibice byli niesamowici, a ich doping i oklaski pomogły mi ukończyć maraton i boli mnie myśl, że ich zawiodłam. To był mój pierwszy maraton i potrzebowałam wsparcia męża, bo martwiłam się, że nie dam rady go ukończyć" - oświadczyła 41-letnia Polka.

Partner kobiety podkreślił, że sfałszowanie numeru było jego pomysłem i bierze za to pełną odpowiedzialność. 

Wzięcie udziału w londyńskim maratonie nie jest łatwe - wiele osób przez lata bezskutecznie czeka na szansę startu w prestiżowym biegu, przez co polska para tym bardziej jest potępiana w mediach społecznościowych za popełnione oszustwo. W tym roku w London Marathon wystartowało ok. 40 tys. uczestników; chętnych było ponad 400 tys. osób.

Organizatorzy imprezy potwierdzili, że trwa dochodzenie w tej sprawie: "Bardzo poważnie traktujemy każdy incydent, w którym uczestnik oszukuje lub fałszuje numer startowy".

Czytaj więcej:

Maraton w Londynie: Wygrana Lemmy i Jepkosgei

  Komentarze
  • Robert Ccc
   13 października, 15:47

   Walić ich maraton
   Oszustwo na międzynarodową skale!!!

  • Mk
   13 października, 15:58

   Dozywocie :) to powazna sprawa

  • G
   13 października, 19:31

   Nie mają o czym pisać

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.10.2021
  GBP 5.4327 złEUR 4.5841 złUSD 3.9428 złCHF 4.2637 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama