PSG zaczęło sezon od zwycięstwa

Piłkarze PSG zaliczyli dobry początek sezonu. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Paris Saint-Germain sezon 2021/22 francuskiej ekstraklasy zaczęli od zwycięstwa. W meczu 1. kolejki pokonali na wyjeździe beniaminka Troyes 2:1.

PSG przystąpiło do meczu bez wielu podstawowych zawodników, którzy długo rywalizowali w niedawnych mistrzostwach Europy i turnieju Copa America. Poza kadrą znaleźli się m.in. Brazylijczyk Neymar, Argentyńczyk Angel Di Maria i niedawno zakontraktowany najlepszy piłkarz Euro - włoski bramkarz Gianluigi Donnarumma.

Spotkanie niespodziewanie zaczęło się od udanego ataku gospodarzy. Już w dziewiątej minucie prowadzenie Troyes dał Oualid El Hajjam.

Paryżanie szybko jednak odzyskali kontrolę nad meczem. W 19. minucie wyrównał pozyskany w czerwcu z Interu Mediolan za 60 mln euro Marokańczyk Achraf Hakimi. Dwie minuty później PSG już prowadziło, a na listę strzelców wpisał się Argentyńczyk Mauro Icardi.

Beniaminek nie rezygnował ze sprawienia niespodzianki i dalej śmiało atakował. W całym meczu Troyes oddało siedem celnych strzałów, a goście tylko trzy. Wynik nie uległ już jednak zmianie.