Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

PŚ w skokach: Czas na trzydniową rywalizację w Titisee-Neustadt

PŚ w skokach: Czas na trzydniową rywalizację w Titisee-Neustadt
Ryoyu Kobayashi podczas zawodów w Titisee-Neustadt w styczniu br. (Fot. THOMAS KIENZLE/AFP via Getty Images)
Od piątku do niedzieli w Titisee-Neustadt będzie się toczyła rywalizacja w Pucharze Świata w skokach narciarskich. W Niemczech zaplanowano zmagania zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a także konkurs drużyn mieszanych, w którym Polska również weźmie udział.
Reklama
Reklama

Gospodarzem Pucharu Świata Titisee-Neustadt jest od 2001 roku. Z 21 do tej pory rozegranych tam konkursów indywidualnych najwięcej wygrali Polacy - aż siedem. Adam Małysz triumfował tam w 2001 roku i dwukrotnie w 2007. W 2013 i 2020 najlepszy był Kamil Stoch, a pucharowy weekend 2020 zakończył się dubletem Dawida Kubackiego.

Żaden inny kraj nie może się pochwalić tyloma zwycięstwami na Hochfirstschanze. Pięć mają Niemcy, a cztery Norwegowie.

Na podium natomiast biało-czerwoni stawali tam aż 14-krotnie. Po dwa drugie miejsca mają jeszcze na koncie Stoch i Małysz, który także raz był trzeci. Trzecią lokatę zajął tam też Piotr Żyła. Na drugiej pozycji Polacy zakończyli również jedyny rozegrany tam konkurs drużynowy.

Jest spora szansa, że dorobek ten uda się poprawić w najbliższych dniach. W dobrej formie są bowiem Kubacki i Żyła. Pierwszy z wymienionych dzięki dwóm zwycięstwom w Wiśle prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ. Żyła natomiast stanął na najniższym stopniu podium 26 listopada w fińskiej Ruce.

Czy polskim skoczkom ponownie dopisze szczęście? Na zdj. Dawid Kubacki. (Fot. Getty Images)

Oprócz tej dwójki do Niemiec udali się też: Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Tomasz Pilch i Aleksander Zniszczoł.

Najgroźniejszym rywalem Polaków będzie Austriak Stefan Kraft, którego w "generalce" od Kubackiego dzieli tylko pięć punktów. On nie zna jeszcze smaku zwycięstwa w Titisee-Neustadt, ale dwukrotnie był tam drugi i raz trzeci.

W Pucharze Narodów prowadzi Austria, przed Norwegią i Polską.

W rywalizacji kobiet natomiast Polskę reprezentować będą Nicole Konderla i Kinga Rajda. W tym sezonie punkty w PŚ zdobyła tylko Konderla, która w sobotę była 27. w Lillehammer.

Mikst w Titisee-Neustadt będzie pierwszym z dwóch pucharowych, które zaplanowano na ten sezon. Następny odbędzie się na początku lutego w Willingen. Zespoły mieszane zmierzą się także w Planicy, podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym (22 lutego - 5 marca).

Program konkursów PŚ w Titisee-Neustadt (godziny czasu lokalnego):

 • piątek, 9 grudnia: 10:00 - kwalifikacje mężczyzn, 11:45 - konkurs indywidualny mężczyzn
 • sobota, 10 grudnia: 10:30 - seria próbna, 11:45 - konkurs drużyn mieszanych
 • niedziela, 11 grudnia: 11:00 - kwalifikacje kobiet ,12:15 - konkurs indywidualny kobiet,14:30 - kwalifikacje mężczyzn, 15:45 - konkurs indywidualny mężczyzn
  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama