Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

PŚ w skokach: Kibice chętnie kupują bilety na zawody w Wiśle

PŚ w skokach: Kibice chętnie kupują bilety na zawody w Wiśle
Na zawody w skokach narciarskich w Wiśle Malince wstęp tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców. (Fot. JURE MAKOVEC/AFP via Getty Images)
Kibiców nie zniechęciły warunki, jakie trzeba spełnić, aby kupić bilet na grudniowe konkursy PŚ w skokach narciarskich w Wiśle Malince. Każda osoba jest poproszona o złożenie oświadczenia o pełnym szczepieniu przeciwko COVID-19 lub posiadaniu statusu ozdrowieńca.
Reklama
Reklama

Zawody zostaną przeprowadzone 4 (sobota, konkurs drużynowy) i 5 grudnia (niedziela, indywidualny). Wcześniej, 3 grudnia (piątek) mają się odbyć oficjalny trening i kwalifikacje do zawodów indywidualnych.

Jak poinformował dyr. obiektu im. Adama Małysza, Andrzej Wąsowicz, są jeszcze do kupienia bilety (tylko na miejsca stojące), ale z każdym dniem jest ich coraz mniej. Każdy z konkursów będzie mogło obejrzeć 6 107 osób, z tego 1/3 na trybunie z miejscami do siedzenia. W tym roku organizatorzy zrezygnowali z postawienia dodatkowej takiej trybuny (przenośnej). Wszystko przez trwającą pandemię wirusa SARS-CoV-2 i związane z tym obostrzenia.

Na razie nie wiadomo, czy fani skoków są zainteresowani obejrzeniem na żywo piątkowych kwalifikacji, gdyż sprzedaż na tę część imprezy rozpocznie się dopiero w piątek.

W tym sezonie zawody w Wiśle Malince nie otworzyły cyklu PŚ, jak np. w poprzednim. W listopadzie 2020 r. w konkursie drużynowym Polacy zajęli na wiślańskiej skoczni trzecie miejsce (zwyciężyli Austriacy). Najlepszy z biało-czerwonych Piotr Żyła był piąty w indywidualnym konkursie (triumfował Niemiec Markus Eisenbichler).

Walka o Kryształową Kulę rozpoczęła się w Niżnym Tagile. W sobotę inaugurujące sezon 2021/22 zawody wygrał Niemiec Karl Geiger (najlepszy z Polaków Kamil Stoch był piąty). Dzień później pierwszy był broniący Kryształowej Kuli Norweg Halvor Egner Granerud. W pierwszej "10" nie było biało-czerwonych. Najwyżej z nich uplasował się Żyła (16. miejsce). W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Geiger.

Kolejne konkursy odbędą się 27-28 listopada w fińskiej Ruce.

Czytaj więcej:

PŚ w skokach: Piąte miejsce Stocha w Niżnym Tagile, triumf Geigera

PŚ w skokach: 16. miejsce Żyły w Niżnym Tagile, triumf Graneruda

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.12.2021
  GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama