Menu

Orędzie Borisa Johnsona z historycznym rekordem oglądalności

Orędzie Borisa Johnsona z historycznym rekordem oglądalności
Wczorajsze orędzie miało rekordową oglądalność. (Fot. Getty Images)
Rekordowe 27 mln mieszkańców Wielkiej Brytanii zasiadło wczoraj przed telewizorami, aby obejrzeć orędzie brytyjskiego premiera dotyczące wprowadzenia zakazu wychodzenia z domu. Nigdy wcześniej w brytyjskiej historii oglądalność nie była tak wysoka.
Reklama

Orędzie Borisa Johnsona do narodu nakazującego Brytyjczykom pozostanie w domach z powodu pandemii koronawirusa było najczęściej oglądaną transmisją w historii brytyjskiej telewizji. Przemówienie było na żywo transmitowane przez stacje BBC1, BBC News, ITV, Channel 4, Channel 5 i Sky News. Było to pierwsze telewizyjne przemówienie szefa brytyjskiego rządu do narodu od 2003 roku, gdy Tony Blair poinformował o udziale brytyjskich wojsk w inwazji na Irak.

Według oficjalnych danych, transmisję na żywo w telewizji oglądało 27 mln osób.

Na drugim miejscu najpopularniejszych transmisji uplasował się finał Mistrzostw Świata w 1966 roku, a na trzecim pogrzeb księżnej Diany. Tak duża popularność wczorajszej transmisji podkreśla historyczne znaczenie epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

Warto również dodać, że dane o liczbie widzów nie obejmują tych osób, które oglądały transmisję przez internet. Eksperci szacują, że rzeczywista liczba oglądających mogła być znacznie wyższa.

Czytaj więcej:

Brytyjski rząd ogranicza możliwość wychodzenia z domu

  Komentarze
  • Kk
   24 marca, 19:24

   Czemu nie napisali ilu go olało nastepnego dnia

  • R2
   24 marca, 19:28

   Bełkot. Ludzie się pogubił, nie wychodź ale jak nie możesz pracować z domu to idź na zatłoczone metro. Unikaj spotkań ale w zatłoczonym transporcie jest ok

  • Yo
   24 marca, 20:42

   Rekordowa ogladalnosc bo kazal wszystkim siedziec w domu :)

  • Kk
   25 marca, 07:05

   Troche sniegu spadnie to wtedy wszczyscy siedza w domu

  • Bialyryb
   25 marca, 17:10

   Tak duża popularność wczorajszej transmisji podkreśla historyczne znaczenie epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Sami jesteście EPIDEMII

  • Pawel
   26 marca, 05:21

   Ludzie którzy chodzą do pracy dalej będą zarażać innych więc będzie powtórka z Włoch , a izolacja większości społeczeństwa nic tu nie pomoże , albo nikt nie wychodzi z domu i zamykają wszystko, albo po pare tysięcy zarażonych dziennie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Reklama