Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ogromny wzrost zainteresowania Krakowem wśród Brytyjczyków

Ogromny wzrost zainteresowania Krakowem wśród Brytyjczyków
Zainteresowanie Krakowem wśród obywateli Wielkiej Brytanii niewyobrażalnie wzrosło. (Fot. Getty Images)
Kraków, jako jedna z turystycznych perełek Polski, od zawsze był miastem chętnie odwiedzanym przez turystów, także tych z Wielkiej Brytanii. Można jednak oczekiwać, że w tym roku liczba Brytyjczyków wyraźnie wzrośnie. Jak wykazało niedawne badanie, stolica Małopolski okazała się turystycznym kierunkiem, który w ostatnim czasie zyskał wręcz rekordowe zainteresowanie wśród wyspiarzy.
Reklama
Reklama

Turystyczne plany Brytyjczyków wzięła pod lupę platforma Bounce, specjalizująca się w przechowywaniu bagaży. Analitycy platformy dokładnie przyjrzeli się danym wyszukiwarki Google, które pozwoliły wskazać nie tylko te miasta i kraje, które cieszą się największym zainteresowaniem, ale i te, które w ostatnich miesiącach zyskały szczególną popularność.

Wyjątkowo ciekawa wydaje się lista miast, które można okrzyknąć mianem wschodzących gwiazd, bowiem na jej szczycie uplasował się Kraków.

Dawna stolica Polski znacznie wyprzedziła hiszpańską Sewillę, której popularność wzrosła o ponad 58 proc. (Fot. Getty Images)

Według przeprowadzonej analizy – porównano liczbę wyszukiwań z trzech ostatnich miesięcy 2022 roku i trzech ostatnich miesięcy 2023 roku – największy wzrost popularności zanotowała właśnie stolica Małopolski. Liczba robi wrażenie.

Zgodnie z rankingiem, zainteresowanie Krakowem wzrosło o ponad 310 proc., co pozwoliło pozostawić daleko w tyle inne miasta uwzględnione w zestawieniu tych zyskujących największe zainteresowanie.

Dawna stolica Polski znacznie wyprzedziła Sewillę, której popularność wzrosła o ponad 58 proc. i Dublin, z zainteresowaniem większym o 38 proc. Poza podium znalazły się: Wiedeń, Praga, Barcelona, Kopenhaga, Mediolan, Lizbona i Budapeszt.

Czytaj więcej:

Kraków ulubionym miejscem Brytyjczyków na wycieczkę weekendową w Europie

Cztery nowe trasy Ryanaira z Krakowa w letnim rozkładzie lotów

Lotnisko Kraków Airport obchodziło 60-lecie działalności

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   22 marca, 07:45

   Byłam 2 razy , szału nie ma , kościoły , kaplicę, synagogi i wogóle się rozczarowałam , wszędzie mówi się o ukraińsku , ubery nie mówią po polsku

  • Masz kasę masz wladze
   22 marca, 11:54

   Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia!!! Czego ty niezrozumieniu¿¿¿

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama