Menu

Oficjalnie: Arkadiusz Milik nie jedzie na Euro 2020

Oficjalnie: Arkadiusz Milik nie jedzie na Euro 2020
Milik nie czuł się w 100 procentach gotowy, aby móc z pełnym zaangażowaniem rywalizować w turnieju. (Fot. Twitter/@LaczyNasPilka)
Napastnik Arkadiusz Milik nie wystąpi w rozpoczynających się w piątek piłkarskich mistrzostwach Europy - poinformował PZPN. Decyzja została podjęta wczoraj wieczorem po konsultacji ze sztabem medycznym reprezentacji. Selekcjoner Paulo Sousa nikogo w jego miejsce nie powoła.
Reklama
Reklama

Milik w ostatnim czasie leczył kontuzję kolana. Opuścił nawet zespół na jeden dzień i udał się na dodatkową konsultację do Barcelony. Przez większość zgrupowania ćwiczył indywidualnie.

"Sztab medyczny reprezentacji Polski od początku przyjazdu Milika do Opalenicy wiedział, że uraz rozpoznany u zawodnika bezpośrednio po przyjeździe na zgrupowanie sam w sobie nie jest poważny, ale bolesny i może nie zostać wyleczony przed początkiem turnieju. Przez dwa tygodnie Milik przechodził liczne zabiegi według ściśle ustalonego planu, mające pozwolić powrócić do pełnego obciążenia treningowego" - napisano w komunikacie związku.

Testem - jak wspomniano - był wczorajszy trening, który dał też odpowiedź na pytanie, czy uraz pozwoli 27-letniemu napastnikowi na grę w turnieju. "Objawy, które odczuwał podczas zajęć oraz dodatkowe badania przeprowadzone po nich potwierdziły, że uraz nadal nie pozwala piłkarzowi w pełni trenować ani rozgrywać meczów" - dodano.

Ostateczna decyzja została podjęta wczoraj późnym wieczorem po konsultacji z portugalskim selekcjonerem Paulo Sousą, lekarzem kadry Jackiem Jaroszewskim oraz samym piłkarzem. "Sam zawodnik, mimo podjętej rehabilitacji, nie czuł się w 100 procentach gotowy, aby móc z pełnym zaangażowaniem rywalizować w turnieju UEFA EURO 2020" - przekazał PZPN.

Wcześniej tego dnia Sousa wspominał, że właśnie kontuzja Milika i Macieja Rybusa trochę zmąciły jego spokój. "Dla mnie Arek jest jednym z najlepszych napastników na kontynencie. Oni mogą być najlepszym duetem strzeleckim w Europie (razem z Robertem Lewandowskim - przyp. red.)" - zaznaczył szkoleniowiec.

Późnym wieczorem Milik opuścił zgrupowanie w Opalenicy. Wróci do klubu, który będzie podejmował dalsze kroki, mające na celu wyleczenie urazu. Na jego miejsce nikt nie zostanie powołany do kadry.

Wcześniej z udziału w tegorocznych ME kontuzje wykluczyły innych polskich piłkarzy, m.in. Krzysztofa Piątka, Jacka Góralskiego czy Arkadiusza Recę.

Prawdopodobnie - tak przynajmniej Sousa wstępnie zapowiadał - w towarzyskim meczu z Islandią, który rozegrany zostanie dzisiaj w Poznaniu, przetestowane będą nowe warianty w ataku. "Nie ukrywam, że być może w trakcie meczu, jeśli będzie taka możliwość, spróbujemy różnych rozwiązań. Jeśli nam się to nie uda, to po spotkaniu z Islandią przyjdzie nam rozważyć, jaki wybrać system i których zawodników" - podkreślił.

Spotkanie z Islandią rozpocznie się dzisiaj o godz. 17:00 czasu GMT. 

Czytaj więcej:

Paulo Sousa odkrył karty. Znamy kadrę biało-czerwonych na Euro 2020

Euro 2020: Kontuzja Arkadiusza Milika. Piłkarz leci na konsultacje do Barcelony

Euro 2020: Kontuzja Milika niegroźna. Piłkarz zostanie na zgrupowaniu

Euro 2020: Arkadiusz Milik rozpoczął treningi z drużyną

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2021
  GBP 5.2369 złEUR 4.5027 złUSD 3.7185 złCHF 4.1360 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama