Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Oddano pierwszy 76-kilometrowy odcinek szlaku z Londynu nad Morze Północne

Oddano pierwszy 76-kilometrowy odcinek szlaku z Londynu nad Morze Północne
Spacer wzdłuż Tamizy do samego Morza Północnego? To już możliwe. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii i turyści przybywający do tego kraju mogą się teraz przewietrzyć, wyruszając na długą pieszą wycieczkę wzdłuż dzikiej części Tamizy. To pierwszy odcinek trasy spacerowej, która ma być najdłuższą na świecie.
Reklama
Reklama

Jak podaje portal MyLondon, szlak otwarty 13 stycznia zaczyna się w dzielnicy Woolwich (na South Bank) i prowadzi do miejsca, w którym ujście Tamizy ostatecznie łączy się z rzeką Medway (wioska wioski Grain w hrabstwie Kent). Droga dla wędrowców ma 47,12 mili długości (blisko 76 km). Według Natural England (organizacji publicznej sponsorowanej przez rząd, która ma m.in. ułatwiać Anglikom dostęp do środowiska naturalnego), trasa jest łatwa do pokonania "przy każdej pogodzie i przebiega przez jedne z najpiękniejszych wybrzeży i terenów wiejskich, a także kultowe nadmorskie miasteczka".

Wędrowcy mogą wypatrywać foki szarej wylegującej się na jednej z wielu małych plaż rozsianych po drugiej stronie rzeki. Miłośników ptaków powinna ucieszyć możliwość obserwowania tych, które zimują teraz w rezerwacie przyrody przy basenach Cliffe Pools w hrabstwie Kent. Ci, których fascynuje historia, docenią za to liczne pozostałości po obu wojnach światowych, takie jak fortyfikacje i zapory przeciwczołgowe. Gdyby ktoś nie podołał tak długiej wędrówce, to na trasie znajduje się wiele stacji kolejowych, w tym Woolwich Arsenal, Erith, Slade Green, Greenhithe i Gravesend.

Jak podaje BBC, szlak ma zachęcić ludzi do spacerów. Trasa będzie rozbudowywana i w przyszłości powinna "objąć całą Anglię". Wówczas będzie najdłuższą na świecie.

  Komentarze
  • Marcin
   15 stycznia, 13:23

   A może byście mapę do artykułu dodali, treść byłaby wtedy pełniejsza

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.01.2022
  GBP 5.4958 złEUR 4.5920 złUSD 4.0684 złCHF 4.4211 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama