Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ochotnicy w szeregach policji otrzymają możliwość korzystania z taserów

Ochotnicy w szeregach policji otrzymają możliwość korzystania z taserów
Tasery mają zwiększyć ochronę policjantów przed agresywnymi przestępcami. (Fot. Getty Images)
Wolontariusze w szeregach policji w Anglii i Walii będą upoważnieni do używania taserów - donosi brytyjska prasa. Brytyjskie MSW (Home Office) oficjalną decyzję w tej sprawie ogłosi w ciągu najbliższych dni.
Reklama
Reklama

Priti Patel ma zamiar ogłosić, iż każdy policjant - również ochotnik - powinien mieć dostęp do elektrycznych paralizatorów. Warunkiem miałoby być jedynie ukończenie specjalnego szkolenia z zakresu używania taserów.

Zdaniem Home Office, zmiana ta spowoduje, iż "policjanci przestaną być w gorszym położeniu niż oprawcy", którzy często posiadają przy sobie broń.

W Anglii i Walii znajduje się obecnie około 8 900 policjantów-ochotników, którzy mają takie same uprawnienia i mundury jak opłacani funkcjonariusze.

Jak wyjaśnia jednak BBC, decyzje o możliwości korzystania z taserów będą musiały być podjęte także przez każdą regionalną jednostkę policji indywidualnie.

Aktywiści z Amnesty International nazwali decyzję Home Office "niewłaściwą", a nowe zezwolenia uznali za "niebezpieczne".

Paralizator elektryczny produkowany przez firmę Taser International posiada zasięg rażenia do 5 metrów dzięki wystrzeliwanym z rękojeści elektrodom, które łączą się z nią za pomocą odwijanych przewodów. Generowane wysokie napięcie elektryczne przy niskim natężeniu powoduje silny ból oraz zakłócenie działania układu nerwowego, a w rezultacie chwilowy całkowity paraliż.

Czytaj więcej:

Około jedna na 14 dorosłych osób czynnych zawodowo w Anglii nie zaszczepiła się przeciw Covid-19

Londyn: Mężczyzna z nożem aresztowany w pobliżu Downing Street

Szef londyńskiej policji: Problemy w Met Police to nie kwestia "kilku czarnych owiec"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.06.2022
  GBP 5.4510 złEUR 4.7004 złUSD 4.4377 złCHF 4.6513 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama