Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Obowiązkowe maseczki i restrykcje pozostaną w UK po Nowym Roku?

Obowiązkowe maseczki i restrykcje pozostaną w UK po Nowym Roku?
Wszystko wskazuje na to, że obowiązek noszenia maseczek będzie utrzymany jeszcze przez dłuższy czas. (Fot. Getty Images)
Środki nadzwyczajne wprowadzone w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wariantu Omikron w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie zostaną przedłużone i będą obowiązowywać również po Nowym Roku - donosi dziś brytyjska prasa.
Reklama
Reklama

Obowiązkowe noszenie masek w sklepach i środkach transportu publicznego może pozostać wymogiem co najmniej do 11 stycznia. Jak podkreśla prasa, brytyjscy naukowcy nadal badają, jak niebezpieczny jest nowy wariant koronawirusa.

Ministrowie dokonują przeglądu nowych, wprowadzonych w ubiegłym tygodniu zasad, co 3 tygodnie. Najbliższa ich rewizja nastąpi 18 grudnia. Uważa się, iż właśnie wtedy zapadnie decyzja o ewentualnym przedłużeniu obowiązujących zasad.

Media oceniają, iż nie ma wątpliwości, że do tego czasu nie uda się zebrać kluczowych informacji na temat nowego wariantu.

Inne ograniczenia, w tym obowiązek samoizolacji w przypadku bliskich kontaktów z zakażonymi i wymagania dotyczące testowania przed podróżami, również prawdopodobnie zostaną utrzymane - donosi "Daily Mail".

"Boris Johnson może jednak podjąć oficjalną decyzję dopiero w ostatniej chwili" - podkreśla dziennik i wskazuje, iż miało to już miejsce w przeszłości.

Rząd ma nadzieję uniknąć konieczności przejścia na jeszcze bardziej rygorystyczne środki ostrożności, mimo że liczba przypadków zakażeniem Omikronem wzrosła wczoraj o ponad 50%. Gdyby Boris Johnson podjął jednak decyzję o realizacji "Planu B", na Wyspach powróciłoby m.in. zalecenie pracy z domu, a kluby i puby zmuszone byłyby do weryfikacji paszportów szczepionkowych.

Czytaj więcej:

Media: Rząd UK omawia "plan C", czyli zakaz odwiedzin w domach

Szefowa rządu Szkocji: Możliwy znaczący wzrost zakażeń wariantem Omikron

  Komentarze
  • Siwucha
   6 grudnia 2021, 10:48

   Też kochacie straszonko i manipulację dlaczego nie napiszecie ile osòb było zarażonych a ile jest teraz ? Z bardzo prostego powodu bo 50% bardziej straszy niż np było chorych 4 osoby a teraz jest 6 osòb i co ? I nic zero straszonka a te 50% to dopiero działa na wyobraźnię i wzbudza strach i niepewność a o to przecież chodzi

  • Bo
   6 grudnia 2021, 11:27

   przed 11 stycznia jest pandemia a po 11 juz nie ma , pozniej bedzie na wielkanoc po wielkanocy az do wakacji niczego nie bedzie bo kase beda chcieli zarobic na ludziach sezon letni , na jesien tez nie bedzie a zima znowu bedzie do 11 stycznia hahahahaha tylko glupcy dali sie wyszczepic i nabrac na ten cyrk .Njsmieszniejsze jest w Polsce ludzie w maskach a urzedniczki za plastikowa szyba bez ale powietrze jest to samo co nie .Jak niedzielski wywiadow udziela o tej pseudo palndemi to tez bez tej szmatki i nie boi sie ze zachoruje bo wie ze to sciema.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.01.2022
  GBP 5.4934 złEUR 4.5697 złUSD 4.1048 złCHF 4.4086 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama