Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Nowa Zelandia okrzyknięta najpiękniejszym krajem na świecie

Nowa Zelandia okrzyknięta najpiękniejszym krajem na świecie
Widok na Queenstown - miejscowość o charakterze kurortu narciarskiego odwiedzanego przez Nowozelandczyków i Australijczyków. (Fot. Getty Images)
Nowa Zelandia została okrzyknięta najpiękniejszym krajem na świecie w zestawieniu platformy podróżniczej Rough Guides. O miejscu w tym rankingu decydują głosy użytkowników.
Reklama
Reklama

Niesamowita sceneria, różnorodność krajobrazów - z jednej strony fiordy, a z drugiej lasy tropikalne; przestrzeń dla ekscytujących pieszych wycieczek i gościnność mieszkańców – to tylko niektóre z wielu z walorów Nowej Zelandii wymienione przez respondentów.

Na drugim miejscu zestawienia uplasowały się Włochy, którym również nie brakuje niezwykłej różnorodności z dodatkiem la dolce vita i genialnej kuchni. To zagwarantowało Italii pierwszą lokatę w poprzednim zestawieniu, jednak w tym roku musiała ona ustąpić miejsca Nowej Zelandii.

"Każdy znajdzie tu coś dla siebie" – piszą recenzenci, wymieniając piękną Toskanię, urzekające Wenecję, Florencję i Rzym czy niepowtarzalną atmosferę Sycylii.

Trzecie miejsce w rankingu zajęła Kanada, która wyprzedziła urokliwą Szwajcarię i Francję.

Pośród 20 najpiękniejszych krajów świata respondenci wymienili także Wielką Brytanię, Norwegię, Australię, Grecję i RPA. Na swoje miejsce w zestawieniu zasłużyły także: Stany Zjednoczone, Chile, Islandia, Argentyna, Chorwacja, Indie, Indonezja, Portugalia, Słowenia i zamykająca całe zestawienie Japonia. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama