Menu

Norwegia: Strefy wolne od LGBT w Polsce nie otrzymają środków z funduszy norweskich

Norwegia: Strefy wolne od LGBT w Polsce nie otrzymają środków z funduszy norweskich
Szefowa norweskiego MSZ - Ine Marie Eriksen - zapewniła, że pomocy finansowej nie otrzymają rownież polskie instytucje kontrolowane przez homofobiczne władze. (Fot. Getty Images)
Polskie gminy, które przyjęły homofobiczne uchwały uderzające w mniejszości seksualne nie otrzymają pieniędzy z funduszy norweskich - przekazał resort dyplomacji z Oslo. 
Reklama

Jak zauważają media, Polska jest obecnie największym beneficjentem pomocy finansowej z funduszy norweskich. W ostatniej edycji w 2017 r. pobrała w ten sposób 809,3 mln euro. 

Pieniądze uzyskane z funduszy norweskich mają charakter grantu i kraje korzystające z tej formy pomocy nie muszą ich zwracać.

"Kraśnik oraz inne gminy, które przyjęły podobne deklaracje (o strefach wolnych od LGBT – przyp.red.) nie otrzymały wsparcia projektowego w bieżącym okresie finansowania i nie otrzymają takiego wsparcia, dopóki te deklaracje pozostaną w mocy" - przekazała Ine Marie Eriksen, szefowa norweskiego MSZ.

Polska jest największym beneficjentem tzw. funduszy norweskich, pobierając z nich niemal miliard euro. (Fot. Getty Images)

"Dotyczy to również wszystkich instytucji znajdujących się pod kontrolą władz miejskich" - zapewniła.

Decyzja ta pojawiła się kilka tygodni po informacji Heleny Dalli - komisarz UE ds. równości - która wskazała, że polskie miasta deklarujące się jako strefy wolne od LGBT nie będą mogły starać się o środki unijne.

Jednocześnie rośnie liczba europejskich miast, w tym brytyjskich, które z tego samego powodu zerwały stosunki dyplomatyczne z polskimi miastami.

Czytaj więcej:

Szef partii KORWiN w UK aresztowany za homofobię. Grozi mu nawet 7 lat więzienia

Kolejne miasto w UK rozważa zerwanie stosunków z polskim miastem

Von der Leyen zapowiada zmiany. "W UE nie ma miejsca na strefy wolne od LGBT"

Komisja Europejska: W listopadzie strategia wzmacniania praw osób LGBT w UE

Irlandzki europoseł do Kaczyńskiego: "U nas ludzie mogą być tym, kim są lub kim chcą"

  Komentarze
  • Darek
   20 września, 16:19

   norwegowie nie beda finasowac niemusza LGBT nie powinno miec wsparcia sa mniejszosci którym to wspacie sie nalezy ludzie borykajacy sie z chorobami i brakiem srodków na lekarstwa, operacje rehabilacje tych ludzi niebronia tylko LGBT

  • Vistula
   20 września, 17:24

   W Warszawce Czajkowski przekazuje na rzecz społeczności LGBT olbrzymie sumy, ale nie ma pieniędzy na żłobki i przedszkola, nie ma ich też na przewidzianą prawem inspeckcje oczyszczalni Czajka, nie ma na naprawę tego ściekowego gniota, nie ma na odszkodowania dla lokatorów poszkodowanych przez dziką reprywatyzację z czasów HGW. Do tego ci, którzy tak bronią rzekomych praw LGBT w PL nawołuja obce rządy do karania Polski i Polaków. I wobec nich w końcu powinno się wyciągnąć konsekwencje. Wuj tam z Norwegią, niech siedzą na tych swoich pieniądzach sami. Polecam film "Szwedzka Teoria Miłości" naYT

  • Edekodkredek
   20 września, 18:19

   Od pomocy chorym czy biednym borykającym się z brakiem środków na lekarstwa jest państwo polskie a nie środki norweskie. Granty norweskie szły na cele rozwojowe gmin i norwegowie uznali, że nie będą wspomagać gmin gdzie panuje taki system wartości który promuje brak poszanowania dla mniejszości. Innymi słowy to norwegowie uznali gdzie bedą wydawać pieniądze. Koniec kropka.

  • Matoł
   20 września, 19:52

   Wistula, w 100% procentach sie z Tobą zgadzam

  • Ups
   20 września, 20:48

   To się nazywa Szantaż. Czy to jest legalne i etyczne?

  • Eva
   20 września, 23:26

   Proste. Niech wiec polski Rzad zaprzestanie korzystac z korzysci plynacych z funduszy unijnych. Te srodki wsiakaja jak amfora i zadnych korzysci nie maja Ci najbardziej potrzebujacy. Rydzykowi napchac kabze, bo jeszcze mu malo. Straszne, jak po dzien dzisiejszy nazistowkie poglady i przekonania nastrajaja uczciwych obywateli. LGBT to kompleksowy temat, skomplikowany. W polskiej mentalnosci brak tolerancji, kompromisu, empatii

  • Europejczyk
   21 września, 02:54

   do Vistula tobie trzeba zabronić oglądać You Tube.

  • Brawo vistula!!!
   21 września, 08:47

   Brawo vistula!!!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama