Menu

Nocne życie w UK w dobie koronawirusa. 700 tys. osób może stracić pracę

Nocne życie w UK w dobie koronawirusa. 700 tys. osób może stracić pracę
Wiele biznesów ma problem z dalszą działalnością rozrywkową w czasie epidemii. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie nocne życie zamarło na skutek pandemii koronawirusa i bez wsparcia finansowego setki klubów, barów i miejsc rozrywki może zostać na zawsze zamkniętych. Jak oceniło zrzeszenie Night-Time Industries Association (NTIA), zagrożonych jest nawet 700 tys. miejsc pracy.
Reklama

Branżowe zrzeszenie NTIA, które skupia wokół siebie firmy z nocnej branży rozrywkowej, oceniło, że "gwoździem do trumny" dla sektora ma być zakończenie programu Coronavirus Job Retention Scheme.

Ankieta przeprowadzona wśród członków organizacji wykazała, że 71 procent firm w najbliższych tygodniach może zwolnić ponad połowę obecnej siły roboczej.

Program Coronavirus Job Retention Scheme, w ramach którego rząd opłaca 80 procent wymagrodzenia ponad 10 mln pracowników wysłanych na furlough podczas pandemii Covid-19, ma się zakończyć 31 października.

Jak wskazali przedstawiciele branży, prawo zezwala obecnie na organizowanie występów w lokalach, ale kluby nocne nie są w stanie otworzyć się na klientów m.in. z powodu wymogów związanych z koniecznością wdrożenia dystansu społecznego. Dodatkowym problemem są kłopoty finansowe, w które popadło wielu właścicieli biznesów związanych z nocnym życiem.

Informacja o kłopotach branży pojawiła się chwilę po tym, jak Krajowe Biuro Statystyczne (ONS) poinformowało, że od marca br. w Wielkiej Brytanii na stałe zlikwidowano prawie 695 tys. miejsc pracy.

Czytaj więcej:

Gdzie pracuje się najlepiej w UK? Londyn w czołówce

Huczne obchody "Super Saturday" w UK. Sprzedano 8,52 mln litrów piwa

Pełne puby w UK. Brytyjczycy korzystają z ostatnich godzin "wolności"

  Komentarze
  • Bubu
   20 września, 09:15

   Brak moralności, to bieda. Największa.

  • Antol
   20 września, 09:50

   Dlaczego w UK -od zawsze-pracownicy NHS -szpitali podrozuja z pracy i do pracy w tych samych uniformach w ktorych pracuja przy pacjetach w szpitalach ?

  • Matt mateusz
   20 września, 11:56

   Antol to jest dobre pytanie. Wszedzie scieme sieja i strasza ludzi. Za tydzien protest a londynek milczy o kazdych wczesniejszych. Nie pozdrawiam redaktorow londynkoeych

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Reklama