Niespodziewana porażka Juventusu. Grali Szczęsny i Milik

Zespół Arkadiusza Milika i Wojciecha Szczęsnego przegrał z broniącym się przed spadkiem Udinese 0:1, a polski napastnik zmarnował stuprocentową sytuację na strzelenie gola. (Fot. Getty Images)
Wicelider Juventus Turyn uległ u siebie niespodziewanie Udinese 0:1 w poniedziałkowym meczu 24. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W podstawowym składzie gospodarzy wystąpili Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik, który zmarnował kilka okazji, a ponadto nie uznano mu gola.

Bramkę na wagę zwycięstwa dla walczących o utrzymanie w Serie A gości zdobył w 25. minucie Argentyńczyk Lautaro Gianetti. Szczęsnemu, którego trudno winić w tej sytuacji, skuteczną obronę utrudnił swoją nieudaną interwencją obrońca gospodarzy Alex Sandro.

Pod nieobecność kontuzjowanego Dusana Vlahovica Milik dostał szansę od początku - wrócił do gry po zawieszeniu za czerwoną kartkę.

Prawie 30-letni napastnik rozegrał całe spotkanie i niemal od początku był aktywny, "szukał" gola. Bardzo bliski powodzenia był w 29. minucie, ale po mocnym podaniu z lewej strony, stojąc tuż przed bramką, nie trafił w piłkę. To była doskonała sytuacja do wyrównania.

Kolejną dogodną okazję Milik zmarnował w 42. minucie - jego mocne uderzenie piłki głową w środek bramki obronił golkiper gości Maduka Okoye.

W 60. minucie reprezentant Polski wreszcie trafił do siatki, ale... sędzia nie uznał tego trafienia. Okazało się bowiem, że chwilę wcześniej piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Federico Chiesy minęła całym obwodem końcową linię boiska.

Do końca wynik się nie zmienił. W tabeli Juventus pozostał na drugim miejscu. Ma 53 punkty i traci aż siedem do Interu Mediolan, na dodatek lider rozegrał jedno spotkanie mniej. Natomiast piłkarze Udinese awansowali na 15. pozycję - 22 pkt.