Niespodziewana porażka Arsenalu!

Podłamany Olivier Giroud z Arsenalu (Fot. Getty Images)
Piłkarze Arsenalu Londyn źle rozpoczęli sezon 2015/16 w angielskiej ekstraklasie. W swoim pierwszym spotkaniu ulegli przed własną publicznością ekipie West Ham United 0:2. Przy obu golach zawinił pozyskany tego lata czeski bramkarz Petr Cech.

Zawodnik, który wcześniej przez ponad dekadę bronił bramki Chelsea, źle wyszedł do dośrodkowania z rzutu wolnego w 43. minucie i dał się uprzedzić Senegalczykowi Cheikhou Kouyate, który bez kłopotu posłał głową piłkę do siatki. Niespełna kwadrans po przerwie Cech nie przypilnował "bliższego" słupka i puścił kolejną bramkę po strzale Argentyńczyka Mauro Zarate.

"Kanonierzy" nie byli w stanie groźnie zaatakować bramki rywali, których od początku tego sezonu prowadzi chorwacki trener Slaven Bilic.

W rozegranym jednocześnie spotkaniu Newcastle United zremisowało z Southampton 2:2. Po południu Stoke City podejmie Liverpool. Rywale ci grali ze sobą w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu i wówczas zespół ze Stoke-on-Trent niespodziewanie rozgromił "The Reds" 6:1.

Wczoraj zwycięstwo nad Tottenham Hotspur odniósł Manchester United. Jedyna bramka padła w 22. minucie - było to samobójcze trafienie Kyle'a Walkera.

Z kolei od remisu 2:2 obronę tytułu rozpoczęła Chelsea, która w Londynie zmierzyła się ze Swansea City z Łukaszem Fabiańskim w bramce. Tego dnia zaprezentował się jeszcze jeden Polak - bramki Bournemouth strzegł Artur Boruc. Skapitulował tylko raz i beniaminek przegrał na własnym stadionie z Aston Villą 0:1.

Poza kadrą Leicester City znalazł się natomiast Marcin Wasilewski. Jego drużyna pokonała u siebie Sunderland 4:2.