Menu

Niemcy planują otworzyć granice już od połowy czerwca

Niemcy planują otworzyć granice już od połowy czerwca
Z dokumentu ma wynikać, że rząd Angeli Merkel chce, aby Niemcy mogli od 15 czerwca podróżować do 31 państw. (Fot. Getty Images)
Niemiecki rząd planuje znieść ograniczenia w podróży obywateli do 31 krajów Europy. Zmiany miałyby wejść w życie 15 czerwca - informują media, powołując się na informacje agencji prasowej dpa.
Reklama

Dziennikarze mieli dotrzeć do dokumentu na temat turystyki europejskiej, z którego wynika, że rząd Niemiec chce zezwolić na podróż do 26 innych krajów Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, a także do czterech krajów, które nie znajdują się w UE, ale są członkami strefy Schengen - mowa o Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii. 

Od 15 czerwca miałyby również zostać otwarte granice dla obywateli tych 31 państw, a ostateczna decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta lada dzień.

Media odczytują zamiar zniesienia obostrzeń jako umożliwienie Niemcom spędzenia tegorocznych wakacji za granicą. Twórcom dokumentu przyświeca przekonanie, że przywrócenie turystyki jest ważne dla wyjeżdżających i niemieckiej branży turystycznej, ale również dla stabilności gospodarczej w poszczególnych krajach docelowych.

Według Reutersa, ta propozycja nie znajduje jednak uznania we wszystkich rządach landowych. Markus Soeder, premier Bawarii, landu najbardziej dotkniętego epidemią, wyraził sprzeciw wobec zbyt szybkiego zezwolenia na wyjazdy zagraniczne.

"We Włoszech, w Hiszpanii i we Francji liczba zakażeń jest zupełnie inna niż w Niemczech, dlatego proszę rząd federalny, aby bardzo dokładnie się nad tym zastanowił. Nikogo nie należy oszukiwać. Koronawirus nadal sieje śmierć" - podkreślił.

Czytaj więcej:

Premier: W najbliższych miesiącach odmrożenie ruchu lotniczego w Polsce

Bułgaria otwiera granice dla obywateli UE. Kwarantanna pozostaje

Samolot z Niemiec chciał lądować na Sardynii. Musiał zawrócić

Przewoźnicy autobusowi na start. Połączenia ruszają od 1 czerwca

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.10.2020
  GBP 5.140 złEUR 4.633 złUSD 3.950 złCHF 4.333 zł

  Sport


  Sport

  Reklama