Menu

Niemcy imprezują na Majorce. Minister zaniepokojony

Niemcy imprezują na Majorce. Minister zaniepokojony
Majorka ma problem z niemieckimi turystami. (Fot. Getty Images)
Ministers zdrowia Jens Spahn zaapelował do Niemców o utrzymanie zasad dystansu społecznego także podczas wakacji, aby uniknąć drugiej fali epidemii. To reakcja na zdjęcia z imprez niemieckich turystów na Majorce.
Reklama

Na wczorajszej konferencji prasowej Spahn stwierdził, że uniknięcie drugiej fali w Niemczech jest możliwe, ale tylko jeśli obywatele nadal będą stosować się do zasad sanitarnych. Dodał, że zaniepokoiły go obrazy z imprez niemieckich turystów na Majorce, gdzie zasady dystansu społecznego nie były przestrzegane.

"Rozumiem niecierpliwość, ale tam, gdzie odbywają się imprezy, ryzyko infekcji jest szczególnie wysokie" - ocenił polityk CDU, cytowany przez agencję Reutera. Jak dodał, właśnie dlatego Niemcy powinni mieć się na baczności - zwłaszcza w sezonie letnim.

"Nie musimy automatycznie spodziewać się drugiej fali na jesieni i w zimie. Razem, jako społeczeństwo, możemy temu zapobiec, jak zrobiliśmy to już wcześniej" - zaznaczył.

Spahn poinformował również, że aplikację pomagającą w śledzeniu rozprzestrzeniania się wirusa ściągnęło już 15,5 mln Niemców, czyli ponad 20 proc. dorosłych mieszkańców kraju. W ubiegłym tygodniu testom na wirusa poddało się też ponad pół miliona osób, co jest nowym rekordem.

Dotychczas w Niemczech zdiagnozowano prawie 199 tys. zachorowań na Covid-19.

Czytaj więcej:

Hiszpańskie Baleary przyjmą w czerwcu do 10,9 tys. turystów z Niemiec

Hiszpania będzie kontrolować zdrowie turystów

Niemcy: Dzieci i młodzież mają we krwi za dużo substancji chemicznych

W Portugalii i Hiszpanii wzrost liczby infekcji koronawirusem

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.01.2021
  GBP 5.100 złEUR 4.547 złUSD 3.770 złCHF 4.229 zł

  Sport


  Sport

  Reklama