Menu

Niemcy: Sieć Aldi wprowadza tanie testy na koronawirusa

Niemcy: Sieć Aldi wprowadza tanie testy na koronawirusa
Niemiecki dyskont wprowadził nad Renem możliwość kupienia tanich testów na koronawirusa. (Fot. Getty Images)
Od jutra w dyskontach Aldi w Niemczech znajdą się w sprzedaży szybkie testy na obecność koronawirusa, możliwe do samodzielnego przeprowadzenia. Od przyszłego tygodnia będzie je można kupić także w drogeriach Rossmann. Początkowo jeden klient będzie mógł kupić tylko jedno opakowanie.
Reklama
Reklama

Testowanie to teraz główna - obok szczepień - strategia niemieckiego rządu w walce z pandemią koronawirusa i sposób na wyjście z lockdownu. Na razie szybkie testy, które każdy może sam przeprowadzić, są dostępne tylko w aptekach, ale od najbliższego weekendu to się zmieni.

Dyskonty Aldi Nord i Aldi Sued ogłosiły, że od jutra w ich ofercie znajdą się szybkie testy - poinformował dziennik "Bild". Początkowo sprzedaż będzie ograniczona do jednego opakowania na klienta. Pakiet kosztuje około 25 euro. Zawiera pięć testów, których wyniki powinny być dostępne w 15 minut po wymazie.

W sieci drogerii Rossmann testy do samodzielnej aplikacji będzie można kupić od przyszłego tygodnia, jednak nie ma jeszcze szczegółów dotyczących ceny.

W zeszłym tygodniu Federalny Instytut Leków i Wyrobów Medycznych (BfArM) wydał specjalne zezwolenia na trzy produkty do użytku domowego. Próbki pobiera się przez wymaz z nosa.

"Podobno wskaźnik wykrywalności wynosi w przypadku testów 96 procent. Jest to jednak kontrowersyjne. Badania pokazują, że infekcje nie są wykazywane w około 40 procentach przypadków" - donosi "Bild".

Czytaj więcej:

Anglia: Testy na Covid-19 rozszerzone na więcej miejsc pracy

Anglia: Bezpłatne szybkie testy na koronawirusa dla rodzin uczniów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama