Menu

Niemcy: Policja ostrzega polityków przed legalizacją marihuany

Niemcy: Policja ostrzega polityków przed legalizacją marihuany
Nowy niemiecki rząd przygotowuje się do legalizacji marihuany? (Fot. Getty Images)
W Niemczech partie prowadzące rozmowy o ewentualnym utworzeniu nowego rządu opowiadają się za uregulowaniem kwestii sprzedaży i posiadania marihuany. Policja ostrzega polityków przed legalizacją tego środka uzależniającego, gdyż 'byłoby to początkiem mrocznej przyszłości'.
Reklama
Reklama

Trwają wstępne rozmowy koalicyjne między socjaldemokratyczną SPD, Zielonymi i liberalną FDP. Oprócz wielu różnic programowych, partie mają też jednak tematy, w których ich stanowiska są zbliżone. Należy do nich kwestia legalizacji marihuany.

W swoim programie wyborczym do Bundestagu Zieloni zapowiedzieli, że chcą umożliwić "regulowaną sprzedaż marihuany w licencjonowanych sklepach specjalistycznych". FDP wezwała do kontrolowanego "uwolnienia" marihuany. SPD opowiada się za "regulowaną opłatą" dla dorosłych. Celem polityków jest między innymi zaprzestanie ścigania za posiadanie niewielkich ilości tego środka uzależniającego, a tym samym odciążenie policji i ograniczenie czarnego rynku - informuje telewizja ARD.

Związki zawodowe policjantów ostrzegają negocjatorów prowadzących wstępne rozmowy koalicyjne przed legalizacją marihuany.

Szef federalnego związku zawodowego policjantów (GdP) Oliver Malchow powiedział w wywiadzie dla "Neue Osnabruecker Zeitung", że nie ma sensu legalizowanie "niebezpiecznego i często bagatelizowanego" narkotyku. "Trzeba wreszcie skończyć z gloryfikowaniem skrętów" - oświadczył Malchow. Według niego, zażywanie konopi indyjskich szczególnie przez młode osoby może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych i konfliktów.

Niemiecki Związek Zawodowy Policjantów (DPolG) również stanowczo sprzeciwił się liberalizacji zażywania marihuany. "Byłoby to początkiem mrocznej przyszłości zamiast startem do nowoczesnych Niemiec, gdyby ten projekt znalazł się w umowie koalicyjnej" - przekazał "NOZ" szef DPolG Rainer Wendt. Już teraz zażywanie marihuany powoduje wypadki, w których ranni są niewinni ludzie; kontrola policyjna jest całkowicie niewystarczająca. "Jeśli ludzie pod wpływem narkotyków zaczną uczestniczyć w ruchu drogowym, będziemy mieli problem" - ostrzegł Wendt.

Czytaj więcej:

Burmistrz Londynu chce, by marihuana w mieście była legalna

Lidl sprzedawał odurzające produkty z marihuaną?

Marihuana w sporcie będzie legalna? WADA to rozważy

  Komentarze
  • Rekin
   13 października, 14:06

   Zajmuje sie medycyna naturalna od 25 lat i wiem napewno ze Marichuana leczy szerek chorob jest naturalnym lekarswem.

  • Ramzes
   13 października, 15:50

   Policja sie boi ze nie będzie roboty jak Niemcy zaczną jarać zielsko

  • Wodzu
   13 października, 15:59

   Smieszne jest to, ze tam cannabis mozna kupic wszedzie - na ulicy, w parku, klubie, sklepie obojetnie gdzie, na ulicy to lezy. Marihuana leczy duzo dolegliwosci ,olej zwalcza raka. Niech sie lepiej zainteresuja prawdziwymi cpunami tam co walą crack, here, koks i inne syfy na potęge.

  • Olek
   13 października, 17:37

   Znam ludzi jarających kilka skrętów dziennie i widzę co sie dzieje z ich mózgami. Aż strach pomyśleć co mogą zrobić za kierownica. Marihuana lecznicza używana do CBD ma tylko taka sama nazwę ale to inna roślina

  • Ja
   13 października, 17:47

   Legalizacja zmniejsza przestępczość, gangi niektóre już nie będą mieć utargu. Jazda pod wpływem marihuany nadal może pozostać zakazana przecież - tak jest już z alkoholem i jest jakoś legalny.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.10.2021
  GBP 5.4327 złEUR 4.5841 złUSD 3.9428 złCHF 4.2637 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama