Menu

Niemcy: Ograniczenia z powodu epidemii mogą obowiązywać jeszcze po Wielkanocy

Niemcy: Ograniczenia z powodu epidemii mogą obowiązywać jeszcze po Wielkanocy
"Liczba potwierdzonych nowych przypadków wzrasta nieco wolniej niż kilka dni temu" -poinformowała niemiecka kanclerz. (Fot. Getty Images)
Jest zbyt wcześnie, by Niemcy zniosły ograniczenia w ruchu ludzi pomimo oznak, że koronawirus rozprzestrzenia się w nieco wolniejszym tempie - poinformowała wczoraj kanclerz Angela Merkel, sygnalizując, że blokada może obowiązywać także po Wielkanocy.
Reklama

Agencja Reutera zauważyła, że Merkel, wypowiadając się w sposób opanowany i spokojny, zaapelowała do społeczeństwa o przestrzeganie zasad dystansu społecznego i higieny. Przyrównała też opanowanie epidemii do "zadania Heraklesa".

"Rząd i ja osobiście zastanawiamy się, w jaki sposób możemy jednocześnie osiągnąć dwie rzeczy: zapewnić ochronę zdrowia dla wszystkich, a także rozpocząć proces powrotu krok po kroku życia publicznego" - podkreśliła kanclerz.

"Liczba potwierdzonych nowych przypadków wzrasta nieco wolniej niż kilka dni temu" - wyjaśniła Merkel. "Jednak jest zdecydowanie zbyt wcześnie, by określić trend, a zatem jest zbyt wcześnie, aby złagodzić niektóre z surowych zasad, które sami sobie wyznaczyliśmy" - zaznaczyła.

16 niemieckich krajów związkowych zgodziło się utrzymać ograniczenia w ruchu obywateli do 19 kwietnia. Rząd federalny i poszczególne landy 14 kwietnia zdecydują, czy złagodzić ograniczenia, czy je rozszerzyć.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 145 osób zakażonych koronawirusem - poinformował wczoraj RKI. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w kraju to 1 017. Liczba zarejestrowanych zakażeń wzrosła o 6 174 i wynosi 79 696. 

Czytaj więcej:

Niemcy: Zdarza się, że pracodawcy zwalniają polskich pracowników

Niemcy są na początku epidemii. "Nie możemy teraz odpuścić"

Niemcy rozważają rozszerzenie kontroli na granicy z Polską

  Komentarze
  • Tymczasowy UK
   4 kwietnia, 12:31

   Niemcy pokazały siłę w tej tragedii sa po prostu najlepiej przygotowani i najbardziej silni.

  • Jo
   4 kwietnia, 15:05

   Niemcy nie podaja wszystkich zgonow, sieja propagande tak jak wszyscy wiec Tymczasowy UK nie podniecaj sie, I nie zapominaj to Niemcy prowadzily wojne, mordowali miliony ludzi a nie tak jak Moria Faszysci

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama