Menu

Niemcy: Ambasador RP skomentował podpalenie auta polskiego pracownika placówki

Niemcy: Ambasador RP skomentował podpalenie auta polskiego pracownika placówki
Samochód został podpalony w nocy i jest jednym z kolejnych incydentów w ostatnim czasie. (Fot. Twitter/@PLinDeutschland)
Ambasador RP w Niemczech prof. Andrzej Przyłębski przestrzega, aby podpalenia samochodu pracownika polskiej ambasady w Berlinie nie interpretować pochopnie motywami politycznymi. Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy. 'W związku z zajściem prewencyjnie wzmocniono ochronę Ambasady RP' - informuje rzecznik prasowy Ambasady RP w Berlinie Dariusz Pawłoś.
Reklama

Rzecznik prasowy ambasady doniósł, że wczoraj w nocy ok. godz. 3:00 nieznani sprawcy podpalili auto należące do pracownika Ambasady RP w Berlinie. W akcji gaszenia pożaru wzięły udział dwa zastępy gaśnicze straży pożarnej.

"Ambasador RP w Niemczech, prof. Andrzej Przyłębski, przestrzega, aby pochopnie zajścia tego nie interpretować motywami politycznymi, np. jako kolejny atak na polską Ambasadę nieprzyjaznych Polsce środowisk, co w ostatnim czasie obserwowaliśmy w formie niszczenia pomników, wystaw lub środków komunikacji publicznej" - informuje placówka w Berlinie.

"Jest zdecydowanie za wcześnie, aby sprawie tej przypisywać podtekst polityczny" - podkreśla ambasador Przyłębski. "Być może jest to akt zwykłego wandalizmu. Okoliczności podpalenia bada berlińska policja, a placówka jest w stałym kontakcie z oficerem łącznikowym niemieckiej policji odpowiedzialnej za ochronę placówek dyplomatycznych (ZOS)" - dodaje.

Wrak spalonego samochodu nie został na razie usunięty z miejsca zdarzenia, gdyż będzie on przedmiotem dalszych oględzin specjalistycznej ekipy dochodzeniowej - wyjaśnia ambasada.

"W związku z zajściem prewencyjnie wzmocniono ochronę Ambasady RP, dotyczy to zarówno pracowników ochrony i pierwszego kontaktu, pełniących służbę na placówce, jak również wszystkich pracowników Ambasady" - zapewnia rzecznik prasowy Ambasady RP w Berlinie Dariusz Pawłoś.

Czytaj więcej:

Badania: Szczepionka AstraZeneca skuteczniejsza przy dłuższej przerwie między dawkami

UK: Jedna dawka szczepionki redukuje ryzyko hospitalizacji o 85-94 proc.

  Komentarze
  • Banita
   24 lutego, 01:02

   TW Wolfgang z organizacji przestępczej.

  • Max
   24 lutego, 04:13

   Od razu widać że to zlecona robota fanatyków Trupiej Glowki z Gdańska, u cioci STASI na imieninach nie takie zlecenia szły co nie TW Oscar?

  • Szarobrody
   24 lutego, 09:41

   Chyba na zlecenie TW Balbina ...hahahaha 🤣

  • Ola
   24 lutego, 09:46

   Europa broni się przed polonizacją .

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.02.2021
  GBP 5.261 złEUR 4.518 złUSD 3.715 złCHF 4.096 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama