Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Niemcy: Zaginiona w górach 8-latka odnalazła się w Czechach

Niemcy: Zaginiona w górach 8-latka odnalazła się w Czechach
Rzecznik czeskiej policji: Dziewczynka "żyje, ma hipotermię i została zabrana do szpitala". (Fot. Twitter/@PolicieCZ)
Ośmioletnia dziewczynka, która w niedzielę zaginęła na pograniczu Niemiec i Czech, została odnaleziona przez robotników leśnych w pobliżu miejscowości Czeska Kubice. Rodzice są w drodze do córki, która przebywa w szpitalu - doniósł dziennik 'Die Welt'. Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo - przekazała policja.
Reklama
Reklama

Odnalezienie dziewczynki potwierdziła wczoraj komenda policji regionu Górny Palatynat w Bawarii. Dziewczynka "żyje, ma hipotermię i została zabrana do szpitala" - poinformował rzecznik.

Czeska gazeta "Pravo" podała wcześniej w wydaniu internetowym, powołując się na "dwa wiarygodne źródła", że dziewczynka została znaleziona w pobliżu miejscowości Czeska Kubice, co później potwierdziła czeska policja.

Około 1 400 ratowników z Czech i Niemiec przez dwa dni i dwie nocy prowadziło poszukiwania na pograniczu bawarsko-czeskim. Ponadto w akcji uczestniczyło 115 psów tropiących, policyjne śmigłowce i drony.

Ośmioletnia Julia z Berlina zaginęła w niedzielę późnym popołudniem podczas wędrówki z rodziną w górach na pograniczu bawarsko-czeskim. Rodzice stracili z oczu dziewczynkę, jej brata i kuzyna, i wezwali służby ratunkowe. Początkowo znaleziono tylko brata i kuzyna, dziewczynka pozostawała zaginiona aż do wczoraj.

Czytaj więcej:

Polka zaginęła w Szwecji. Mąż podejrzany o uprowadzenie

Szwecja: Poszukiwania zaginionej Polki zawieszone

Szwecja: Dzieci znalazły torebkę z kartą kredytową zaginionej Polki

Setki ratowników szukają 8-latki, która zaginęła w górach na granicy Niemiec i Czech

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.07.2024
  GBP 5.1032 złEUR 4.2954 złUSD 3.9296 złCHF 4.4436 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama