Menu

Naukowcy: Rząd UK powinien szybko znieść wszystkie restrykcje

Naukowcy: Rząd UK powinien szybko znieść wszystkie restrykcje
"Blokada musi zostać zniesiona w krótkim czasie. Nie ma innej alternatywy". (Fot. Getty Images)
Niektórzy brytyjscy naukowcy nalegają na szybkie, całkowite zniesienie rządowych restrykcji w Wielkiej Brytanii. Twierdzą, że obecnie nie ma innej 'alternatywy', aby 'ponownie uruchomić silnik brytyjskiej gospodarki'.
Reklama

10 maja Boris Johnson ogłosił złagodzenie niektórych ograniczeń, które zostały wprowadzone 23 marca w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Luzowanie restrykcji odbywa się stopniowo i wciąż nie wiadomo, kiedy się zakończy.

Jednak - jak twierdzą Tom Jefferson i Carl Heneghan z Center for Evidence-Based Medicine w Oksfordzie (centrum medycyny opartej na danych naukowych) - środki łagodzące, w tym umożliwienie nieograniczonego wysiłku fizycznego i ponowne otwarcie szkół, nie są wystarczające.

Zdaniem naukowców, tylko całkowite zniesienie restrykcji może "ponownie uruchomić silnik brytyjskiej gospodarki". "Blokada musi zostać zniesiona w krótkim czasie. Nie ma innej alternatywy" - podkreślają badacze.

Zdaniem naukowców, wszelkie rządowe decyzje były podejmowane "w dobrej wierze". (Fot. Getty Images)

"Aby prowadzić niezbędne usługi, potrzebujemy podatków, które będą wpłacane do państwowej kasy. To niemożliwe, kiedy mamy do czynienia z wyhamowaniem gospodarki" - dodają.

Para argumentuje też, że rząd i ich doradcy naukowi nie powinni być przedmiotem dochodzenia lub krytyki, która - ich zdaniem - "nie jest konstruktywna". Dodają przy tym, że wszelkie rządowe decyzje były podejmowane "w dobrej wierze".

"Wszystkie analizy dotychczasowych działań powinny odbyć się bardzo szybko; nie po to, by kłamać i zdobywać punkty w politycznej grze, ale po to, by wyciągnąć wnioski i wprowadzić zmiany, które mogłyby nas przygotować na podobne wyzwania w przyszłości - czy to będzie za sześć miesięcy, czy za 100 lat " - podsumowują naukowcy z Center for Evidence-Based Medicine.

Czytaj więcej:

Wielka Brytania "gotowa" do obniżenia poziomu zagrożenia Covid-19

UK na krawędzi nowego kryzysu. Chodzi o zdrowie psychiczne

Anglia: W czerwcu "warunkowe" otwarcie pubów i sklepów z ubraniami

  Komentarze
  • Jaś
   21 maja, 14:08

   Jakich Anglia ma naukowców? po tych marnych szkołach podstawowych i średnich,gdzie uczą się o Henryku VIII w szkole średniej matematyka i reszta przedmiotów na poziomie polskiej 2-3 klasy.

  • GOSC
   21 maja, 23:50

   Dobrze prawki polać mu

  • DARIUSZ
   22 maja, 11:00

   Zarzna gospodarke w tym kraju hehe,

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama