Menu

"Nasz Dziennik" o LGBT: UE chce wprowadzać rozwiązania naruszające polską konstytucję

"Nasz Dziennik" o LGBT: UE chce wprowadzać rozwiązania naruszające polską konstytucję
KE poinformowała wczoraj, że wzmocnienie praw osób LGBT w całej UE będzie jednym z priorytetów prac komisji na najbliższy rok. (Fot. Getty Images)
Unia Europejska chce wprowadzać rozwiązania naruszające polską konstytucję poprzez forsowanie postulatów społeczności LGBT - informuje dzisiaj 'Nasz Dziennik'.
Reklama

"Chodzi m.in. o próbę narzucenia wszystkim państwom Unii Europejskiej respektowania prawa małżeństw jednopłciowych, także w kwestiach rodzicielstwa. Taką propozycję przedstawiła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w trakcie dorocznego wystąpienia dotyczącego stanu UE" - czytamy w "ND".

Dziennik przypomniał, że szefowa KE nakreśliła kierunki działań Komisji na najbliższe lata. "Wyłaniający się z nich obraz Unii Europejskiej nowej generacji budzi uzasadnione obawy. Przewodnicząca powiedziała bowiem, że Unia nie może być tylko projektem ekonomicznym czy środowiskowym, ale musi być nowym projektem kulturowym dla Nowej Europy" - czytamy.

"Przewodniczącą Ursulę von der Leyen odesłałbym do lektury polskiej konstytucji, gdzie jest jasno napisane, na czym polega związek małżeński" - stwierdził w rozmowie z "ND" wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik.

Według prof. Mieczysława Ryby, w wystąpieniu przewodniczącej KE "mamy do czynienia z lansowaniem dwóch elementów ideologicznych: ekologii i LGBT". "Czyli w istocie mamy tu neomarksizm. Unia Europejska idzie w kierunku czegoś w rodzaju Związku Sowieckiego bis, w sensie ideologicznym oczywiście" - ocenił prof. Ryba. 

Czytaj więcej:

Szef partii KORWiN w UK aresztowany za homofobię. Grozi mu nawet 7 lat więzienia

Kolejne miasto w UK rozważa zerwanie stosunków z Polską

Kolejne miasto w UK rozważa zerwanie stosunków z polskim miastem

Polskie ministerstwo chce anulowania wyroku sądu ws. "ideologii LGBT"

Księża w całej Polsce zbierają podpisy pod ustawą zakazującą Marszów Równości

Von der Leyen zapowiada zmiany. "W UE nie ma miejsca na strefy wolne od LGBT"

  Komentarze
  • Tom
   17 września, 18:07

   Myślę, że najwyższy czas żeby Polska opuściła Unie Europejską ale nie tak jak UK tylko z szacunkiem. Polska powinna przestrzegać czterech podstawowych zasad Unii i podporządkować się zwierzchnictwu ETS w sporach gospodarczych tak żeby należeć do wspólnego obszaru gospodarczego. Cała reszta tej lewackiej ideologi jest Polsce niepotrzebna i jest w Polsce nieakceptowalna. Nie potrzebujemy Moskwy 2.0

  • Kaczor frever bravo !
   17 września, 18:45

   No teraz to platfusy nigdy nie wygrajä hehehe

  • J23
   17 września, 23:51

   Wlasnie w Moskwie europejski smietnik jest nieakceptowany i to mi sie podoba, tez mysle ze udzial we spolnym obszarze gospodarczym by wystarczyl. Znajomi z Azji mi czesto mowia ze Polska ma super polozenie geopolityczne i powinna czerpac korzysci ze wszystkich stron a my tylko z jednego poddanstwa w drugie az zal d...pe sciska normalnie!

  • Anka
   18 września, 09:17

   nie do takiej unii Polska wstąpiła i nie w takiej unii Polska chce być. Musimy opuścić to bagno

  • Norbert nowak
   18 września, 19:44

   Specjalistą od łamania konstytycji jest Dydek a nie UE. Coś sie komuś pochrzaniło.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Reklama