Menu

Na lotnisku w Krakowie pasażer sam nada bagaż

Na lotnisku w Krakowie pasażer sam nada bagaż
Samoobsługowe stanowiska pozwalają na wcześniejsze nadanie bagażu, nawet do sześciu godzin przed odlotem. (Fot. Facebook/Krakow Airport)
Dziesięć samoobsługowych stanowisk nadawania bagażu działa od wczoraj w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice. Jest to pierwsze takie rozwiązanie uruchomione na lotnisku w Polsce.
Reklama

Jak podkreślił prezes krakowskiego lotniska Radosław Włoszek, samoobsługowe stanowiska nadawania bagażu (Self–Service Bag Drop) pozwalają na szybką obsługę bagażową przed wylotem. Jako pierwsi skorzystali z niego pasażerowie linii Wizz Air.

"Każde lotnisko szuka rozwiązań, które są przychylne pasażerom, ale także wychodzą naprzeciw oczekiwań przewoźników i wszystkich firm tam funkcjonujących. To jest taki kolejny element na krakowskim lotnisku, który usprawni jego pracę" - wskazał prezes. Zaznaczył, że z rozwiązania mogą korzystać wszyscy przewoźnicy operujący z Kraków Airport.

Samoobsługowe stanowiska pozwalają na wcześniejsze nadanie bagażu, nawet do sześciu godzin przed odlotem. "To jest ważne, bo z prowadzonych przez Kraków Airport badań wynika, iż 34 proc. naszych pasażerów przybywa na lotnisko wcześniej niż dwie godziny przed wylotem" - dodał Włoszek.

Jako pierwsi ze stanowisk skorzystali pasażerowie linii Wizz Air. (Fot. Facebook/Krakow Airport)

Wykonawcą inwestycji jest firma SITA, która współpracuje z ponad 40 lotniskami i 55 liniami lotniczymi na całym świecie.

Pasażer na samoobsługowym stanowisku, po odprawieniu się np. dzięki aplikacji mobilnej, może nadać na lotnisku bagaż postępując zgodnie z instrukcją, wybierając jeden z ośmiu dostępnych języków: polski, angielski, niemiecki, francuski, norweski, włoski, hiszpański lub ukraiński.

Skanuje kartę pokładową i umieszcza bagaż na specjalnej wadze, gdzie weryfikowany jest jego ciężar i wielkość, zgodnie z wymaganiami danej linii lotniczej. Następnie pasażer otrzymuje naklejkę z kodem nadania i samodzielnie umieszcza go na bagażu.

Czytaj więcej:

Kraków Airport: Pasażerowie odprawią się sami w kilka sekund

Kraków Airport prognozuje blisko 9 mln pasażerów w tym roku

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.04.2020
  GBP 5.144 złEUR 4.534 złUSD 4.172 złCHF 4.288 zł

  Sport


  Reklama