Menu

Na lotnisko Stansted jeździ już polski Flirt

Na lotnisko Stansted jeździ już polski Flirt
"Wprowadzenie Flirtów do eksploatacji to krok milowy". (Fot. Stadler)
Na brytyjskie tory wyjechały już pierwsze pociągi Flirt. Wyprodukowane w Polsce pojazdy obsługują trasę z Londynu do portu lotniczego Stansted - informuje railwaygazette.com.
Reklama

Po koniec lipca przewoźnik Greater Anglia wprowadził do ruchu pierwsze dwa z 10 zamówionych jednostek EZT serii 745/1. Nowe pociągi, które zostały wyprodukowane w zakładach w Siedlcach, kursują na trasie ze stacji Liverpool Street w centrum Londynu do lotniska Stansted.

"Wprowadzenie ich do eksploatacji to krok milowy" - ocenił Ian McConnell z zarządu Greater Anglia, Dodał, że całkowita wymiana taboru na linii Stansted Express potrwa 6-9 miesięcy.

Kontrakt obejmuje w sumie 38 pojazdów i wart jest 660 milionów funtów. Dysponując nowymi pociągami Flirt, przewoźnik będzie mógł zaoferować swoim pasażerom o 20 proc. więcej wygodnych miejsc siedzących.

Pojazdy są niskopodłogowe z możliwością przejścia pasażerów przez całą ich długość, co jest istotne dla osób niepełnosprawnych. Wysoki komfort podróży gwarantuje otwarta przestrzeń z dużymi oknami, sieć WiFi, gniazdka zasilania 240 V oraz USB przy siedzeniach, klimatyzacja, miejsca dla rowerów oraz toaleta przystosowana także dla osób na wózkach inwalidzkich.

Część dotychczasowego taboru Stansted Express ma zostać przeniesiona na inne trasy, obsługiwane przez Greater Anglia, a pozostała flota zostanie wycofana z użytku. 

Czytaj więcej:

Tranzyt przez Polskę pociągiem? Trwają rozmowy

Pociągiem na wakacje: PKP Intercity uruchamia kolejne połączenia

Trainline będzie ostrzegać przed tłumami w pociągach

  Komentarze
  • Janusz
   4 sierpnia, 00:02

   Szwajcarski pociąg produkowany w Polsce. Ale fajnie, że robimy takie rzeczy. A nie wymyślamy koło na nowo.

  • Z anglii
   4 sierpnia, 12:28

   Wątpię aby ktoś to wiedział oprócz Londynka ze ten pociąg jest produkowany w Polsce jak już ogłaszają w tv czy piszą to z reguly mowia w Europie wschodniej nigdy nie powiedzą slowo Polska

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Reklama