Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Na Wyspach chwyci mróz i spadnie śnieg

Na Wyspach chwyci mróz i spadnie śnieg
Mroźna aura obejmie całą Wielką Brytanię. (Fot. Getty Images)
Śnieg, zimny wiatr i temperatury poniżej zera - tak w tym tygodniu będzie wyglądała pogoda w Wielkiej Brytanii.
Reklama

Met Office wydał żółte alerty pogodowe dla części Szkocji i Irlandii Północnej. Należy spodziewać się tam intensywnych opadów śniegu, a także gradu.

Ostrzeżenia mają obowiązywać w tych regionach do czwartku. "Trzeba się liczyć z zakłóceniami w transporcie oraz przerwami w dostawach prądu" - ostrzegają meteorolodzy, cytowani przez serwis "Metro".

Mroźna aura nie ominie też reszty kraju. "Nadciąga arktyczne powietrze, które przyniesie spadek temperatur oraz deszcz ze śniegiem. Mokro i wietrznie będzie w całej Wielkiej Brytanii" - informuje rzecznik Met Office.

Z kolei dzisiaj kraj podzieli się na zachmurzony i wietrzny wschód oraz deszczowy zachód. "Temperatury mogą spaść nawet do -1 stopnia - szczególnie w głębi lądu. W Kornwalii wystąpią natomiast uporczywe deszcze, a na północnym zachodzie będzie bardzo wietrznie" - zaznacza ekspert.

Jedynie w Londynie i okolicach najbliższy tydzień ma upłynąć pod znakiem umiarkowanych temperatur - w dzień będzie ok. 6-8 stopni, a w nocy słupki rtęci spadną do 1 st.C.

 

  Komentarze


  • Ziutek
   13 stycznia, 18:53

   a mialo byc "Globalne Ocieplenie"...

  • Katarzyna
   13 stycznia, 22:53

   Zima stulecia jak i lato same brednie

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama