Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

NHS alarmuje: Zdrowie psychiczne dzieci zagrożone przez media społecznościowe

NHS alarmuje: Zdrowie psychiczne dzieci zagrożone przez media społecznościowe
Młodzi ludzie odczuwają coraz większą presję w związku z chęcią jak najlepszej prezentacji w social mediach. Często porównują się również do innych. (Fot. Thinkstock)
NHS musi dostosować metody leczenia problemów psychicznych dzieci do wpływu na młode umysły mediów społecznościowych - ostrzegł szef Krajowej Służby Zdrowia. Simon Stevens ostrzega, iż problem zdrowia mentalnego nieletnich nigdy nie był tak palący.
Reklama

"Rozwój opieki nad zdrowiem psychicznym będzie głównym filarem długoterminowego planu NHS, który ma zostać opracowany w tym roku. Ze wstępnych badań wynika, że liczba niezdiagnozowanych chorób psychicznych oraz kłopotów mentalnych wśród młodych ludzi osiągnęła rekordowy poziom. Pojawia się pytanie o przyczynę zjawiska. Istnieje coraz większa świadomość tego, że oprócz pozytywnych aspektów wystawienia dzieci na media społecznościowe oraz internet istnieją także ważne minusy" – podkreślił.

Ostatnie badanie, przeprowadzone 14 lat temu, wykazało, że psychicznie niedomagała co 10. osoba w wieku 5-16 lat.

"Od tego czasu świat się bardzo zmienił. W 2004 pojawił się Facebook, a dopiero 3 lata później iPhone; nie było jeszcze Twittera. Dlatego potrzebujemy nowych ogólnokrajowych danych na temat wpływu mediów społecznościowych na kondycję psychiczną dzieci" – podkreślił Tim Vizard z Krajowego Biura Statystycznego (ONS).

W tym roku mają się ukazać wyniki badania 9,5 tys. osób w wieku 2-19 lat. Dane NHS wskazują, że w latach 2016/17 do szpitali psychiatrycznych zostało skierowanych ponad 0,5 mln dzieci. Eksperci ostrzegają jednak, że dane te są mocno zaniżone.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   11 lipca 2018, 20:09

   Jeśli co 10-te dziecko (nie wspominając o osobach dorosłych) ma/miało problemy psychiczne, jak to świadczy o systemie, w którym się wychowują?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.02.2019
  GBP 4.979 złEUR 4.339 złUSD 3.824 złCHF 3.822 zł

  Sport


  Reklama