Menu

NFZ: Na portalu pacjent.gov.pl dostępny czatbot ws. koronawirusa

NFZ: Na portalu pacjent.gov.pl dostępny czatbot ws. koronawirusa
Na portalu pacjent.gov.pl wszelkie pytania na temat koronawirusa nie pozostaną bez odpowiedzi dzięki uruchomieniu specjalnego czata. (Fot. Getty Images)
Na portalu pacjent.gov.pl udostępniliśmy czatbota odpowiadającego na pytania dotyczące koronowirusa - poinformował na Twitterze prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Adam Niedzielski.
Reklama

Na portalu pacjent.gov.pl zamieszczane są informacje o koronawirusie, m.in. gdzie szukać pomocy, jeśli podejrzewa się u siebie zakażenie i jakie środki ostrożności zachować, by zmniejszyć ryzyko zarażenia.

Uruchomiono też czatbota, czyli program do konwersacji na bazie sztucznej inteligencji, który odpowiada na najczęściej zadawane pytania.

"Wystarczy kliknąć na pomarańczowe, pulsujące kółko z symbolem rozmowy tekstowej, aby rozpocząć rozmowę. Wersję głosową bota testujemy na infolinii TIP (Telefonicznej Informacji Pacjenta)" - napisał prezes NFZ.

Infolinia obsługiwana przez konsultantów działa przez całą dobę pod numerem telefonu 800 190 590. 

Czytaj więcej:

W Polsce epidemia koronawirusa "nie ustąpi do końca kwietnia"

Do Polski wróciło ponad 20 tys. osób w ramach akcji "Lot do domu"

Polska: Kolejnych 16 przypadków koronawirusa, łącznie 563. Zmarła siódma osoba

  Komentarze
  • Naturoterapelta
   23 marca, 07:42

   Wszysdko bzdura tylko nic sie nie mowi co zawieraja szczepionki i jakie sa skudki uboczne juz nie wspomne o tym ze szczepionki nie posiadaja badan klinicznych najlebszym sposobem na koronowirusa jest inchalacja spirytusem. Alkohol ktory posiada od 65% do 90 % zabija koronowirusa oraz utrzymanie wysokiego poziomu witaminy D , B, B6, B12, C jesc czosnek , cebule ,pory wszysdko przeciw zapalne.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama