Menu

Minister zdrowia ograniczył listę produktów objętych zakazem wywozu z Polski

Minister zdrowia ograniczył listę produktów objętych zakazem wywozu z Polski
Z listy wykreślono już rękawice, fartuchy czy maski... (Fot. Getty Images)
Na liście objętych zakazem wywozu poza granice Polski znalazło się łącznie 312 produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych - wynika z obwieszczenia ministra zdrowia.
Reklama

Tzw. lista antywywozowa obejmuje leki, określone produkty żywnościowe, wyroby medyczne, które mogą stać się produktem deficytowym, dlatego potrzebne są specjalne regulacje.

Na poprzedniej liście, opublikowanej 1 kwietnia 2020 roku, znalazło się 858 produktów leczniczych, np. lek wspomagający terapię w chorobie COVID-19 - Plaquenil czy środki ochrony osobistej: fartuchy, maski, rękawice, medyczne ochraniacze na obuwie, termometry elektroniczne. W tej chwili na liście ich nie ma - ograniczono ją do 312 pozycji.

Dostępna jest na stronie: http://dziennikmz.mz.gov.pl 

Czytaj więcej:

Polska Akademia Nauk: Co 4. Polak wierzy, że koronawirusa stworzono do depopulacji

Od dzisiaj zakrywanie ust i nosa obowiązkowe. Jak to robić prawidłowo?

Polski rząd zbiera dane telefonów komórkowych

Polska przystępuje do zdejmowania obostrzeń

  Komentarze
  • Tom
   18 kwietnia, 17:40

   Ja proponuje to samo jezeli chodzi o UK z zastrzezeniem ze wyjezdzajacy maja zostawic kase I karty platnicze I problem okradania kraju na ktory tak narzekaja mamy zalatwiony

  • Dakota
   19 kwietnia, 01:01

   Hołownia zamierza podać Morawieckiego ido sądu!!! Nikt z polityków na ten pomysł nie wpadł ponieważ inni w polityce od lat nie jedno na sumieniu mają i wiedzą ,że jak Pis i dudek za swoje czyny odpowiedzą przed sądem to oni też kiedyś będą musieli.Nie bez powodu pis nikogo do odpowiedzialności nie pociągnął ,w tym politycznym biznesiku ręka rękę myje . Nie byłam za Hołownią ,bo jest kościelny i nie chwiałabym żeby następny oszołom decydował o moich prawach poprzez pryzmat dogmatów kościelnych ,ale z drugiej strony ten człowiek jest nowy w polityce ,nie ma żadnej szemranej politycznej przeszłoś

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama