Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Minister Barclay: Brak Brexitu to większe zagrożenie od Brexitu bez umowy

Minister Barclay: Brak Brexitu to większe zagrożenie od Brexitu bez umowy
Barclay: "Brak Brexitu jest katastrofalny dla naszej demokracji". (Fot. Getty Images)
Nieopuszczenie Unii Europejskiej stanowi większe zagrożenie dla Wielkiej Brytanii niż wyjście z UE bez umowy - ocenił dzisiaj w rozmowie z radiem BBC brytyjski minister ds. Brexitu Stephen Barclay.
Reklama

"Jeśli przypiera mnie pan do muru, gdzie jest wybór między brakiem porozumienia a brakiem Brexitu... to sądzę, że brak porozumienia nie będzie bardzo destrukcyjny dla gospodarki i myślę, że brak porozumienia nastręcza również UE poważne problemy" - przyznał Barclay, odpowiadając na pytanie dziennikarza BBC.

"Ale uważam, że brak Brexitu jest katastrofalny dla naszej demokracji. Pomiędzy tymi bardzo nieprzyjemnymi wyborami myślę, że brak Brexitu jest większym zagrożeniem" - ocenił minister.

Po odrzuceniu wczoraj przez brytyjską Izbę Gmin po raz drugi umowy w sprawie Brexitu, którą wynegocjował rząd premier Theresy May, dzisiaj odbędzie się kolejne głosowanie. Parlament ma się wypowiedzieć, czy Wielka Brytania powinna zdecydować się na wyjście z UE bez umowy.

W razie porażki tego wniosku jutro brytyjscy posłowie będą głosować nad nową instrukcją dla rządu, aby przedłużyć proces opisany w artykule 50. traktatu UE i w efekcie opóźnić Brexit. 

 

  Komentarze


  • Itsme
   13 marca, 14:41

   Niezły kocioł,teraz juz czytelnicy pewnie zmieszani do konca heh

  • Pan Bóg
   13 marca, 15:45

   Grzeszysz synu pychą, arogancją i ignorancją graniczącą z klinicznym debilizmem i dlatego ześlę na cię i lud twój plagi liczne i już nie będziesz chodził na fish & chips a i piwa w pubie nie uświadczysz i o suchym ryju chodził będziesz.

  • Lolek
   13 marca, 16:41

   Koniec brexitu to koniec cieplej posady dla pana B

  • Axl Rose
   13 marca, 16:52

   Totalny bulshit w wykonaniu tego pana. Jak Brexit może być katastrofalny dla demokarcji UK, skoro ta opcja wygrała przez manipulację ludźmi, którzy chcieli pieniędzy dla NHS (potem Farage sam powiedział w TV, że pieniążków nie będzie) i paru innych postulatów. Żadnego Brexitu nie będzie - dzisiaj odrzucą "no deal", jutro stwierdzą, że trzeba przedłużyć a potem już wybory do Europarlamentu, następnie referendum i zwycięży opcja "remain". Przekonacie się.

  • Jan
   13 marca, 17:36

   Fachowcy mówili ze będzie załamanie, a tymczasem funt pnie się w górę .

  • Martin
   13 marca, 18:35

   Brexit I demokracja jest tyle warta co zawartosc mojego portwela.

  • Nie dziwi nic
   14 marca, 10:10

   Jesssuuu! Kto go spłodził tego skretyniałego imbecyla nieroba..? :/

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2019
  GBP 4.885 złEUR 4.311 złUSD 3.870 złCHF 3.834 zł

  Sport


  Reklama