Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Mieszkańcy Londynu domagają się przywrócenia darmowych podróży dla osób powyżej 60. roku życia

Mieszkańcy Londynu domagają się przywrócenia darmowych podróży dla osób powyżej 60. roku życia
Czy starsi wiekiem londyńczycy znów będą mogli podróżować środkami transportu miejskiego za darmo? (Fot. Getty Images)
Do londyńskiego City Hall trafiła podpisana przez 10 tys. osób petycja, w której wezwano władze do przywrócenia darmowych przejazdów środkami transportu publicznego dla osób powyżej 60. roku życia. Rozwiązanie to zniesiono po wybuchu pandemii w 2020 roku.

Reklama
Reklama

Tysiące starszych londyńczyków wezwało Sadiqa Khana do przywrócenia bezpłatnych podróży w porannych godzinach szczytu.

Świadczenie - przyznawane około 1,3 mln osób w wieku powyżej 60 lat - zostało zawieszone wkrótce po rozpoczęciu pandemii w czerwcu 2020 r. Pozwalało ono na podróżowanie za darmo przed godziną 9:00 rano w dni powszednie.

Jak wówczas tłumaczono, "rozwiązanie to będzie tymczasowo zawieszone, aby sfinansować darmowe podróże dla wszystkich kluczowych pracowników".

Burmistrz stolicy Sadiq Khan ma czas do końca roku, aby przywrócić bądź ostatecznie wycofać tego rodzaju pomoc. Ta druga opcja wydaje się jednak bardziej prawdopodobna, z uwagi na fakt, że TfL traci na darmowych przejazdach nawet 18 mln funtów rocznie. 

W tym samym czasie organ odpowiedzialny za transport miejski tonie w długach. Niedawno udzielona mu pomoc ze strony rządu spowodowała, że narzucono mu wiele warunków, w tym konieczność przywrócenia rentowności i zniesienia wielu ulg. 

Organizacja charytatywna Age UK London zwróciła uwagę, że wiele osób w podeszłym wieku zmaga się z problemami finansowymi. Wskazano, że "nie powinno się oczekiwać, aby najsłabsi finansowali problemy TfL".
 

Czytaj więcej:

TfL krytykowany za pobieranie opłaty £10 za kartę Oyster od osób powyżej 60. roku życia

  Komentarze
  • Anty
   16 listopada 2022, 09:47

   Nareszcie ruszyli do boju. Angliki to taki narod ze godzi sie na wszystko. A zle jest nie tylko starszym bo i jest sporo jobseekers.A co co zarabiaja to jakies ochlapy....chyna ze sie jest dyrektote. To mozna pozyc

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama