Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Media: Rząd może zrezygnować z obowiązku szczepień dla pracowników NHS

Media: Rząd może zrezygnować z obowiązku szczepień dla pracowników NHS
Brytyjski rząd prawdopodobnie ugnie się pod presją przeciwników obowiązkowych szczepień - donoszą media. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd planuje opóźnić, a nawet całkowicie znieść obowiązek szczepień na koronawirusa dla pracowników NHS. Jak donoszą media, powodem tej decyzji jest seria wczorajszych protestów w całym kraju.
Reklama
Reklama

Obowiązek szczepień dla pracowników służby zdrowia oficjalnie ma wejść w życie 1 kwietnia br. Do tego czasu wszyscy zatrudnieni przez NHS - począwszy od sprzątaczek a kończąc na lekarzach - muszą być zaszczepieni min. dwiema dawkami.

Media zwracają uwagę, iż tego rodzaju wymóg oznacza, że osoby niezaszczepione mają czas tylko do 3 lutego, aby przyjąć pierwsze szczepienie.

"Evening Standard" donosi w oparciu o rządowe źródła, że Boris Johnson "rozważa opóźnienie tego wymogu". 

"The Telegraph" idzie o krok dalej i sugeruje, że premier planuje "przeczekać" temat obowiązkowych szczepień i nie wracać już do niego w przyszłości.

Powodem obu decyzji ma być zarówno seria wczorajszych protestów, jak również niezadowolenie grupy polityków z jego własnej partii. Według mediów, Boris Johnson nie chce zaryzykować pogarszania się nastrojów społecznych w kraju ani tym bardziej we własnym ugrupowaniu - zwłaszcza w kontekście niedawnej afery imprezowej.

Tysiące ludzi wyszło wczoraj na ulice Londynu, Birmingham i Manchesteru, by zaprotestować przeciwko przymusowym szczepieniom dla pracowników NHS. Demonstracje były częścią ogólnokrajowe kampanii na rzecz "wolności wyboru".

Czytaj więcej:

Pracownicy NHS demonstrowali przeciw obowiązkowi szczepień

  Komentarze
  • Nhs
   23 stycznia, 23:02

   prawo NHS - w grupie siła .

  • Kk
   24 stycznia, 06:14

   ..z wszystkiego zrezygnuja..to normalne,ile chcecie jeszcze nosic te szmaty skutecznie uniemozliwiajace prawidlowy wdech i wydech waszym zdrowym plucom ???
   tak sie wam to spodobalo,ta walka o "przetrwanie"ze nie potrawicie juz normalnie funkcjonowac??
   ..szczerze: to bardzo niepokojace,niesadzicie??

  • Srovid
   24 stycznia, 07:32

   Kto bedzie pracowac I podcierac dupy panie klaunie dupka sie pali

  • Ozi
   24 stycznia, 09:14

   Szczepienie i paszporty obowiązkowe, ale nie w UK. Tutaj ludzie dyktują co dla nich dobre. Rząd nie ma nic do powiedzenia.

  • Kiełbasa z osła
   24 stycznia, 09:39

   Spokojnie, oni sie tylko przegrupowuja. Zaraz cos wymysla albo wladze przejma laburzysci i zrobia twardy lockdown. A tak bili brawo dla pracownikow NHS za ich poswiecenie a teraz chca ich wyszczepic jak bydlo albo pozwalniac. Niezla zdrada. Tak jak w Polsce zdradza sie chlopow jak juz nie sa potrzebni po wyborach.

  • Dawid
   24 stycznia, 12:24

   A czemu reszta ma się szczepić ? Oni sami kują a nie mają rady dla tych co się kują żeby za granicę np wylecieć ? Albo samo wciskają innym że to tak ważne a dla nich już nie ? Nie rozumiem

  • Anka
   26 stycznia, 17:07

   Nam każą się szczepić, a oni nie musza?, to pracownicy co zostali zwolnienie z domów opieki za brak szczepień , powinni wrócić do pracy

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama