Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Media: Brytyjska armia obniża wymogi dla rekrutów z zagranicy, by zwiększyć różnorodność

Media: Brytyjska armia obniża wymogi dla rekrutów z zagranicy, by zwiększyć różnorodność
Brytyjscy żołnierze podczas ćwiczeń szkoleniowych, 23 listopada 2023 r. (Fot. ANDREW MATTHEWS/POOL/AFP via Getty Images)
Brytyjska armia, aby zrealizować założone poziomy 'różnorodności i inkluzywności', chce zwiększyć rekrutację żołnierzy za granicą, obniżając w tym celu wymogi bezpieczeństwa wymagane do przyjęcia - ujawnił wczoraj 'The Sunday Telegraph'.
Reklama
Reklama

Jak pisze gazeta, brytyjskie siły zbrojne stale nie osiągają wyznaczonych celów w zakresie rekrutacji z mniejszości etnicznych i aby podnieść statystyki, szukają żołnierzy za granicą. W przypadku wojsk lądowych odsetek personelu wywodzącego się z mniejszości etnicznych wynosi obecnie 14 proc.

W ujawnionym przez "The Sunday Telegraph" dokumencie przyznano, że armia "ma trudności z przyciągnięciem talentów ze środowisk mniejszości etnicznych do korpusu oficerskiego".

Przedstawiono w nim szereg działań mających na celu zwiększenie reprezentacji i opisuje weryfikację poświadczeń bezpieczeństwa jako "główną barierę dla personelu spoza Wielkiej Brytanii w uzyskaniu nominacji oficerskich w armii".

W dokumencie wezwano do zmiany wymagań dotyczących poświadczenia bezpieczeństwa, aby zwiększyć reprezentację mniejszości etnicznych w wywiadzie i korpusie oficerskim, na stanowiskach, które mają "niekontrolowany dostęp do tajnych informacji".

Osoby z krajów Wspólnoty Narodów mogą służyć w armii brytyjskiej, ale w ujawnionym przez "The Sunday Telegraph" dokumencie zauważono, że jest tylko 131 oficerów regularnej armii spoza Wielkiej Brytanii, z których tylko "28 zostało zarejestrowanych jako mniejszość etniczna", a reszta to biali Irlandczycy lub biali obywatele państw Wspólnoty Narodów.

W odpowiedzi na informacje "The Sunday Telegraph" minister obrony Grant Shapps zarządził gruntowny przegląd polityki różnorodności i integracji w siłach zbrojnych.

"Chcemy, aby ludzie ze wszystkich środowisk służyli w naszym wojsku, ale w niektórych politykach wydaje się, że bardziej chodzi o agendę polityczną niż praktyczną poprawą życia naszych oddanych żołnierzy i personelu wojskowego. Z pewnością nie będzie żadnego obniżenia wymagań dotyczących poświadczenia bezpieczeństwa za mojej kadencji" – oświadczył Shapps.

Złagodzoną wobec kandydatów z zagranicy politykę weryfikacji skrytykowało w liście otwartym do Shappsa 12 byłych wyższych rangą oficerów. "W obliczu szerzącego się islamizmu i innych ekstremizmów, jest ona jest niczym innym jak niebezpiecznym szaleństwem" - napisali.

"Rosjanie, Irańczycy i Chińczycy będą z radością obserwować nasze pogrążanie się w nienawiści do samych siebie i obsesję na punkcie różnorodności i integracji" - dodali.

Czytaj więcej:

Brytyjskie siły zbrojne przeprowadziły pierwszy test broni laserowej dużej mocy

Dowódca brytyjskiej armii: Zwykli obywatele powinni być przeszkoleni na wypadek wojny z Rosją

Czy brytyjskie wojsko jest gotowe na wojnę o wysokiej intensywności? Niepokojący raport poselski

  Komentarze
  • XD
   12 lutego, 16:12

   Sami sobie wojujcie

  • He
   12 lutego, 17:02

   A kto tę nienawiść sieje ? wszyscy rządzący na świecie najbardziej , mi ludzie na całym świecie nie przeszkadzają jeśli żyją w pokoju i nie nawołują do nienawiści , ale ci co w przeszłości najbardziej skrzywdzili polską ludność, ich potomstwo nie powinno być w Polsce , niech żyją u siebie na swojej ziemi .

  • Do He
   13 lutego, 08:41

   piszesz ze tobie ludzie nie przeszkadzają jeśli nie nawołują do nienawiści, a ty sam do czego nawolujesz piszac ze "ich potomstwo nie powinno być w Polsce" Gdyby inni mysleli twoim tokiem rozumowania to by bylo wypominanie bledow przeszlosci jedni innym i wojna za wojná. Przyklad:premier Izraela nie lubi Palestynczyków.

  • Czytelnik anonimowy
   13 lutego, 13:10

   To nie jest nienawiść , wspomnienie?? wspomnienie to ja mam w albumie na zdjeciach z wakacji i dziecinstwa i , otwórz oczy głąbie i zacznij myslec , jak ty wolisz miec takie wspomnienie to ja nie dziwie sie ze na swiecie jest jak jest , moze tobie nie przeszkadzaja potomkowie tamtego bestialstwa na Polakach ,piszesz jakbys byl jednym z tych z wiejskiej typowym prostakiem sprzedajnym za kase , wlasnie ci ktorych tak wspomagasz daza do wojny i niebawem cie na nia wysla i nawet nie zauwazysz jak twoja rodzina moze przestac istniec i wtedy obudzisz sie .

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 01.03.2024
  GBP 5.0413 złEUR 4.3176 złUSD 3.9922 złCHF 4.5099 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama