Menu

Manchester: Rusza budowa największego parku wodnego w UK

Manchester: Rusza budowa największego parku wodnego w UK
Park wodny The Therme ma być najnowocześniejszą placówką tego rodzaju na świecie. (Fot. The Therme Group)
Jest zielone światło dla budowy największego w Wielkiej Brytanii krytego parku wodnego z 25 basenami, dziesiątkami zjeżdżalni i barów wodnych. Obiekt The Therme w Manchesterze ma być otwarty już w 2023 r.
Reklama
Reklama

Gigantyczny ośrodek odnowy biologicznej ma mieć powierzchnię niemal 12 hektarów, a koszt jego budowy oszacowano na rekordowe 250 mln funtów. Będzie on dwa razy większy od flagowego obiektu The Therme w Bukareszcie.

Park wodny zostanie wybudowany w pobliżu Trafford Center i stanie się największą tego rodzaju atrakcją na Wyspach. Obecnie tytuł ten dzierży Sandcastle w Blackpool.

Jak donosi serwis Manchestereveningnews.co.uk, The Therme oferować będzie m.in. 35 zjeżdżalni, 25 basenów, a także 30 saun. Ogromny obiekt ma posiadać specjalnie zaprojektowaną szklaną kopułę, a jego nadrzędnym celem ma być "wywoływanie dobrego samopoczucia u zwiedzających i bycie dobrym dla planety".

W parku wodnym, opisywanym jako "miejska oaza", znajdować się będzie także siłownia. Na dachach budynku powstaną z kolei ule, z których miód będzie sprzedawany w lokalnej restauracji. W środku powstanie również ogród botaniczny w kształcie róży, o powierzchni 10 tys. m2.

Centrum ma łączyć setki zajęć na wodzie z zabiegami poprawiającymi samopoczucie i urodę, sztuką, przyrodą i technologią. "Będzie to wyjątkowe doświadczenie, nigdy wcześniej niewidziane w Wielkiej Brytanii" - zapewnia deweloper The Therme Group.

Czytaj więcej:

London Resort robi wrażenie. Nowe fakty w sprawie "brytyjskiego Disneylandu"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.10.2021
  GBP 5.4327 złEUR 4.5841 złUSD 3.9428 złCHF 4.2637 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama