Manchester City z remisem. Arsenal pokonał Brentford

Erling Haaland strzelił dla Manchesteru City swojego 50. gola, grając w 48 meczach. (Fot. Visionhaus/Getty Images)
Manchester City zremisował u siebie z Liverpoolem 1:1 w meczu 13. kolejki piłkarskiej ekstraklasy angielskiej. Napastnik gospodarzy Erling Haaland ustanowił rekord ligi, strzelając 50. gola w 48. występie. Z kolei piłkarze Arsenalu Londyn wygrali z lokalnym rywalem Brentfordem na jego stadionie 1:0 i awansowali na pozycję lidera po 13 kolejkach angielskiej ekstraklasy.

Erling Haaland w meczu na szczycie Premier Leagie strzelił gola dla gospodarzy (27. minuta). Dla gości bramkę zdobył Trent Alexander-Arnold (80).

Tym samym Norweg pobił rekord ligi pod względem szybkości zdobycia 50. goli. Haalandowi udało się to osiągnąć w 48 meczach. Poprzedni rekord należał do angielskiego napastnika Andy’ego Cole’a, który potrzebował 65 spotkań. Najlepszy strzelec w historii Premier League Alan Shearer strzelił swoje pierwsze 50 goli w 66 meczach.

Remis zakończył niezwykłą serię 23 zwycięstw MC na stadionie Etihad we wszystkich rozgrywkach drużyny Pepa Guardioli, która po 13 meczach była liderem tabeli z 29 punktami.

Tymczasem na pozycję lidera awansował później Arsenal Londyn, który wygrał z Brentfordem na jego stadionie 1:0. Zwycięską bramkę dla gości uzyskał w 89. minucie Kai Havertz. Jakub Kiwior był rezerwowym Arsenalu.

"Kanonierzy" wykorzystali fakt, że dotychczasowy lider, broniący tytułu Manchester City zremisował u siebie z drugim przed tym weekendem Liverpoolem 1:1.

Londyńczycy zgromadzili 30 punktów i o jeden wyprzedzają mistrzów Anglii oraz o dwa ekipę "The Reds". Na czwartym miejscu jest Tottenham Hotspur - 26 pkt. "Koguty" dzisiaj zmierzą się z piątą w tabeli Aston Villą (24), której piłkarzem jest Matty Cash.

W innym wczorajszym meczu po ponad 600 dniach przerwy spowodowanej poważną kontuzją kolana w Premier League ponownie wystąpił Jakub Moder. 24-letni pomocnik Brighton & Hove Albion pauzował od 2 kwietnia 2022 roku, kiedy przedwcześnie opuścił boisko w meczu z Norwich City. Wczoraj wszedł na plac gry w 77. minucie spotkania z Nottingham Forest, wygranego przez gości 3:2 (wszystkie gole padły wcześniej).

Brighton ma 22 punkty i jest na siódmej pozycji.