Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Makowe dekoracje na londyńskich stacjach metra z okazji Poppy Appeal

Makowe dekoracje na londyńskich stacjach metra z okazji Poppy Appeal
Podróżujący metrem mieszkańcy Londynu zachęcani są do przekazywania hojnych dotacji. (Fot. Transport for London)
Transport for London po raz 10. bierze udział w corocznej akcji Poppy Appeal, podczas której zbierane są fundusze dla członków brytyjskich sił zbrojnych. W ramach zbliżającego się finału, na stacjach pojawiły się makowe symbole, a z zajezdni wypuszczono udekorowane makami autobusy. 

Reklama
Reklama

Transport for London od 2012 roku nieprzerwanie współpracuje z Royal British Legion, aby pomóc w promowaniu akcji. Londyńczycy mogą od dziś dostrzec makowe dekoracje na takich stacjach jak London Bridge, Baker Street czy King's Cross.

Na terenie niektórych przystanków metra pojawiły się także makowe tablice z nazwami stacji. Mowa m.in. o Westminster, Shepherd's Bush, Hoxton, Colindale, Bounds Green, Balham czy Bethnal Green.

Na stołecznych ulicach pojawiły się dziś specjalne, makowe autobusy. (Fot. Transport for London)

Na terenie całej sieci transportu miejskiego aktywnie działa ponad 2 tys. uzbrojonych w puszki wolontariuszy. Datki można przekazać poprzez płatność zbliżeniową, gotówką lub online.

Do przekazywania hojnych darowizn dodatkowo zachęcać będzie podróżnych Shane Richie z popularnej brytyjskiej telenoweli "Eastenders" - czytany przez niego komunikat można usłyszeć na terenie każdej stacji.

Pieniądze zebrane przez Royal British Legion przeznaczane są na zapewnienie zdrowia fizycznego i psychicznego oraz doradztwa finansowego i zawodowego dla osób, które służyły w wojsku. Motywem tegorocznej zbiórki jest hasło: "Robią wszystko, aby Cię chronić, choć nawet Cię nie poznali. Okaż swoje wsparcie i doceń ich poświęcenie". 


 

Czytaj więcej:

Obchody Remembrance Day: Mieszkańcy UK oddają hołd poległym żołnierzom

  Komentarze
  • Tom
   6 listopada 2022, 08:49

   Piniedzy ni ma i nie bedzie. A na dekoracje sa

  • Monte Cassino
   6 listopada 2022, 09:29

   Czy już wiecie skąd się wzięły czerwone mąki pod Monte Cassino?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.02.2023
  GBP 5.2838 złEUR 4.7079 złUSD 4.2803 złCHF 4.7147 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama