Menu

MZ: "W Polsce mamy dopiero początek walki z epidemią"

MZ: "W Polsce mamy dopiero początek walki z epidemią"
Aby nie powtórzył się scenariusz włoski czy hiszpański, "Polacy muszą pozostać w domach". (Fot. Getty Images)
'Scenariusz włoski czy hiszpański może w Polsce również mieć miejsce, jeśli Polacy nie zachowają się rozsądnie i nie pozostaną w domach' - podkreślił wczoraj minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak dodał, wszystko od tego teraz zależy. Zaznaczył, że to dopiero początek walki z epidemią.
Reklama

Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj rano, że liczba wykrytych przypadków COVID-19 w Polsce wzrosła do 1 244, po zdiagnozowaniu kolejnych 23 przypadków. Łącznie w wyniku zakażenia SARS-CoV-2 zmarło już 16 osób.

Resort podał, że 23 nowe przypadki dotyczą: czterech osób z woj. wielkopolskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, trzech osób z woj. podlaskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego oraz dwóch osób z woj. kujawsko-pomorskiego. 

Wczoraj minister zdrowia Łukasz Szumowski ostrzegł, że "scenariusz włoski czy hiszpański może w Polsce również mieć miejsce, jeśli Polacy nie zachowają się rozsądnie i nie pozostaną w domach". 

"To naprawdę nie zależy od tego, czy medycy będą najsprawniejsi, czy będą świetnie działali. Jeżeli my nie zachowamy się przyzwoicie, siedząc po prostu w domu, to taki scenariusz może mieć miejsce. To wszystko zależy od nas. Naprawdę" - podkreślił minister.

Dodał, że "w Polsce mamy w tej chwili dopiero początek walki z epidemią". "Parafrazując wypowiedzi historyczne, to nie jest początek końca, to nawet nie jest koniec początku, to jest naprawdę początek działań, początek naszej walki" - ocenił.

Czytaj więcej:

LOT przedłuża zawieszenie rejsów do 11 kwietnia

Polska przedłuża kontrole graniczne do 13 kwietnia br.

Polskie opiekunki rezygnują z pracy w Niemczech

Niemcy: Zakaz wjazdu dla zagranicznych pracowników nie obejmuje Polaków

Dzisiaj siedem "LOT-ów do Domu", w tym z Londynu

KE chce danych z telefonów komórkowych, by tworzyć modele dotyczące Covid-19

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama