Menu

MSZ: W Egipcie obowiązek okazywania negatywnych wyników testów na COVID-19

MSZ: W Egipcie obowiązek okazywania negatywnych wyników testów na COVID-19
Władze Egiptu wprowadziły nową zasadę dla wszystkich podróżnych. (Fot. Getty Images)
Władze Egiptu wprowadziły obowiązek okazywania negatywnych wyników testów PCR na COVID19 przez podróżnych wjeżdżających do kraju - poinformował polski resort dyplomacji za pośrednictwem platformy 'Polak za granicą'.
Reklama

Test powinien być przeprowadzony w okresie 72 godzin przed wjazdem na teren Egiptu. Regulacje nie dotyczą zagranicznych turystów przybywających lotami bezpośrednimi do Sharm El-Sheikh, Taby, Hurghady, Marsa Alam oraz Matrouh. Zasady te obowiązują od 15 sierpnia.

Na stronie internetowej platformy "Polak za granicą" można znaleźć aktualne informacje dla podróżujących, w tym miejscowe regulacje wprowadzane w związku z pandemią koronawirusa.

Wczoraj resort zaktualizował dane dotyczące Egiptu, którego władze wprowadziły obowiązek okazywania negatywnych wyników testów na koronawirusa przez podróżujących przyjeżdżających do kraju.

Poszczególne państwa wprowadzają własne zasady na mocy których turyści mogą wjechać na ich terytorium. Przed wjazdem na terytorium większości państw należy wypełnić formularz zawierający dane osobowe, a także m.in. miejsce pobytu w danym kraju i informacje dotyczące innych miejsc podróży. Część z państw, w tym m.in. Grecja, wprowadza również losowe testy na obecność koronawirusa przeprowadzane na lotnisku.

MSZ zaleca przed zaplanowaniem pobytu zagranicą również sprawdzanie aktualnych informacji o panujących w danym kraju obostrzeniach.

Czytaj więcej:

Polacy bez przeszkód mogą już podróżować po niemal całej Europie

Niemcy wprowadzą nakaz testów u osób wracających z krajów wysokiego ryzyka

Podróże po Europie: Dokąd można pojechać, a gdzie kwarantanna?

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama