MŚ 2022: Arabia Saudyjska - Albania 1:1 w meczu towarzyskim

Pomocnik Arabii Saudyjskiej Yahya Al-Shehri był autorem jednej z bramek, które padły podczas meczu. (Fot. KHALED DESOUKI/AFP via Getty Images)
Piłkarze Arabii Saudyjskiej, rywale Polaków w grupie C mistrzostw świata w Katarze, zremisowali z Albanią 1:1 w towarzyskim meczu w Abu Zabi. Albańczycy będą natomiast przeciwnikami biało-czerwonych w eliminacjach Euro 2024.

Arabia Saudyjska w drugim z rzędu meczu zdobyła bramkę (22 października pokonała Macedonię Północną 1:0). Ponownie trafił Saleh Khaled Al-Shehri, tym razem z rzutu karnego tuż przed przerwą.

Na początku drugiej połowy wyrównał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Bekim Balaj, były napastnik m.in. Jagiellonii Białystok.

Kolejny mecz towarzyski podopieczni francuskiego trenera Herve'a Renarda, którzy od wielu dni przygotowują się do mundialu na zgrupowaniu, zagrają 30 października z Hondurasem.

Arabia Saudyjska zacznie udział w MŚ od spotkania z Argentyną 22 listopada. Cztery dni później zmierzy się z Polską, a 30 listopada z Meksykiem.