Menu

MOT: Przegląd techniczny auta w UK "odroczony o 6 miesięcy"

MOT: Przegląd techniczny auta w UK "odroczony o 6 miesięcy"
Nowe zasady zostaną wprowadzone 30 marca br. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd na 6 miesięcy zwolnił kierowców z obowiązkowego przeglądu auta (MOT). Wszystko po to, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 - informuje BBC.
Reklama

Nowe rozporządzenie ma zastosowanie do samochodów osobowych, motocykli i vanów, przy czym pojazdy muszą być utrzymane "w stanie przydatnym do ruchu drogowego".

Dlatego warsztaty samochodowe wciąż pozostają otwarte, a kierowcy przyłapani na prowadzeniu pojazdów, które naruszają procedury bezpieczeństwa, zostaną ukarani - przypomina BBC.

Ministerstwo Transportu podkreśla, że odroczenie przeprowadzenia MOT "nie wpłynie w tym okresie na żadne roszczenia ubezpieczeniowe".

Nowe zasady zostaną wprowadzone 30 marca br. To oznacza, że ​​właściciele pojazdów, których MOT kończy się przed tym terminem, muszą jeszcze zrobić przegląd techniczny. 

Resort transportu zapewnia przy tym, że współpracuje z ubezpieczycielami i policją, aby "osoby, które nie mogą zrobić przeglądu, ponieważ są w kwarantannie, nie zostaną ukarane za coś, nad czym nie mają kontroli".

Ponadto, praktyczne testy na prawo jazdy i coroczne przeglądy techniczne ciężarówek, autobusów i autokarów zostały zawieszone na okres do trzech miesięcy. "Jesteśmy w wyjątkowych czasach, co wymaga takich wyjątkowych środków" - podkreśla rzecznik Royal Automobile Association (RAC).

Czytaj więcej:

"Koronawirusem już mogła zakazić się połowa populacji Wielkiej Brytanii"

Brytyjczycy potrzebni "od zaraz" do pracy w rolnictwie

Książę Karol ma koronawirusa

Brytyjski resort zdrowia: 3,5 miliona testów "w drodze do NHS"

Jak działa Royal Mail i Post Office w czasach koronawirusa?

21-letnia Brytyjka bez innych problemów zdrowotnych zmarła na Covid-19

  Komentarze
  • Ola
   26 marca, 19:30

   Hej,może ktoś mi pomoże!Mot ważny do 5 kwietnia,ja zrobiłam 23 marca(obawiałam się że garaże będą zamykane w związku z COVID a auto potrzebne do pracy aby dojezdzac,słabe połączenie autobusowe)Niestety auto nie przeszło przeglądu,muszę wyłożyć ponad £1000 (przekracza wartość auta)Moje pytanie brzmi jak długo mogę nim się poruszać bez ponownego przegladu?10 dni roboczych?A może też mi odrocza Mot o 6 miesięcy?Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama