Menu

ME 2021: Maksymalnie po 13 tys. widzów na meczach w Bukareszcie

ME 2021: Maksymalnie po 13 tys. widzów na meczach w Bukareszcie
Na Stadionie Narodowym w Bukareszcie odbędą się cztery spotkania przełożonych o rok z powodu koronawirusa ME. (Fot. Getty Images)
Na każdym z czterech meczów tegorocznych piłkarskich mistrzostw Europy, które odbędą się w Bukareszcie, będzie mogło być maksymalnie 13 000 widzów - ogłosiło rumuńskie Ministerstwo Sportu. Kibiców tych będą obowiązywały też dodatkowe obostrzenia w związku z COVID-19.

Reklama
Reklama

"Lokalna struktura organizacyjna EURO 2020 w Bukareszcie i Rumuński Związek Piłki Nożnej (FRF) opracowały plan dostępu dla widzów w proporcji 25 procent pojemności Stadionu Narodowego" - zaznaczono w dzisiejszym komunikacie. Obiekt ten może pomieścić 55 000 widzów.

Jak dodano, każdy z kibiców, który zawita do Bukaresztu, w dniu meczu zostanie poddany testowi pod kątem COVID-19. Ze względu na pandemię zaś zagraniczni fani nie będą mogli pozostać w Rumunii dłużej niż 48 godzin. W oświadczeniu podkreślono, że szanse na wydłużenie pobytu są bardzo małe.

Na Stadionie Narodowym w Bukareszcie odbędą się cztery spotkania przełożonych o rok z powodu koronawirusa ME. Zaplanowano tam trzy mecze grupy C - Austria - Macedonia 13 czerwca, Ukraina - Macedonia cztery dni później i Ukraina - Austria 21 czerwca. Stolica Rumunii będzie też gospodarzem jednego ze spotkań 1/8 finału, które wyznaczono na 28 czerwca.

Komitet organizacyjny w Bukareszcie już 3 marca ogłosił zamiar zapełnienia 25 procent pojemności trybun podczas meczów Euro 2021.

W środę Komitet Wykonawczy UEFA cofnął wprowadzone 1 października ubiegłego roku ograniczenie liczby widzów do 30 procent pojemności stadionu podczas meczów rozgrywanych pod szyldem tej organizacji. Decyzję w sprawie dopuszczonej liczby publiczności mają od tego czasu podejmować władze lokalne lub krajowe.

Zachowano zaś wcześniejsze ustalenia dotyczące zakazu obecności kibiców drużyn przyjezdnych. Uzasadniono to obowiązującymi ograniczeniami w podróżowaniu oraz celem, którym jest wprowadzenie "rozsądnych i odpowiedzialnych zasad minimalizacji ryzyka związanego z COVID-19". "Obowiązuje to do czasu przed finałami rozgrywek klubowych, które odbędą się w maju 2021 roku" - wskazano wówczas. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama