Menu

ME 2021: Baza Polaków "na 90 procent" w Sopocie

ME 2021: Baza Polaków "na 90 procent" w Sopocie
Reprezentacja Polski zagra dwa mecze fazy grupowej mistrzostw Europy w Sankt Petersburgu, natomiast z Hiszpanią zmierzy się w Sewilli. (Fot. Getty Images)
'Bazą reprezentacji Polski w czasie mistrzostw Europy na 90 procent będzie Sopot' - przekazał sekretarzy generalny PZPN Maciej Sawicki. Już od kilku dni wiadomo, że z powodu zmiany lokalizacji meczów biało-czerwoni zrezygnowali z ośrodka pod Dublinem.
Reklama
Reklama

Pierwotnie dwa spotkania Polaków w ME 2021 - ze Słowacją i Szwecją - miały się odbyć w Dublinie, a jeden w Bilbao (z Hiszpanami), ale te miasta nie dały gwarancji wpuszczenia przynajmniej części widzów. A to był warunek UEFA, aby zachować prawo współorganizacji turnieju.

W ubiegły piątek UEFA postanowiła, że reprezentacja Polski zagra dwa mecze fazy grupowej mistrzostw Europy w Sankt Petersburgu, natomiast z Hiszpanią zmierzy się w Sewilli.

Kadra Paulo Sousy - z uwagi dwa mecze w stolicy Irlandii - miała pierwotnie zamieszkać w ośrodku w Portmarnock pod Dublinem. Wobec zmiany decyzji UEFA ws. miast-gospodarzy ta baza stała się jednak nieaktualna.

PZPN, mając na uwadze m.in. duże odległości między miastami, bierze więc pod uwagę ośrodek w Polsce, o czym już wcześniej informowały media.

"Na 90 procent będzie to Sopot" - przekazał Maciej Sawicki.

Umowa na razie nie jest jeszcze podpisana, ale prawdopodobnie trwają jeszcze rozmowy.

Temat bazy ma być sfinalizowany w ciągu kilku najbliższych dni.

Jeżeli Sopot zostanie bazą biało-czerwonych, piłkarze będą trenować w Gdańsku i z tego miasta wylatywać na mecze mistrzostw Europy.

Wiadomo natomiast na pewno, że w swoim ośrodku na Euro polscy piłkarze zameldują się 9 czerwca.

Wcześniej - od 24 maja do 8 czerwca - kadra Sousy będzie przygotować się do turnieju w Opalenicy. Przed turniejem rozegra dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i tydzień później z Islandią w Poznaniu.

Piłkarze i członkowie sztabu reprezentacji Polski zostaną przed turniejem zaszczepieni przeciw wirusowi SARS-CoV-2.

Termin wysyłania do klubów powołań do kadry na mistrzostwa Europy mija 16 maja, ale szeroki skład biało-czerwonych zostanie ogłoszony prawdopodobnie nieco wcześniej.

Natomiast 1 czerwca (do końca dnia) mija termin zgłoszenia do UEFA ostatecznego składu kadry na turniej.

Największa w Europie piłkarska impreza z udziałem drużyn narodowych miała odbyć się w 12 miastach z 12 krajów w 2020 roku, lecz z powodu pandemii COVID-19 została przełożona o rok.

Inauguracja ma nastąpić 11 czerwca w Rzymie, gdy w spotkaniu grupy A Włochy zmierzą się z Turcją. Finał zaplanowano na 11 lipca w Londynie na Wembley.

Czytaj więcej:

Euro 2020: Mecze we Włoszech z kibicami

​Euro 2020: Mecz Hiszpanii z Polską z udziałem kibiców

ME 2021: Anglia bez Barnesa

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.05.2021
  GBP 5.2969 złEUR 4.5453 złUSD 3.7456 złCHF 4.1413 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama