ME: Rewelacyjni Polacy rozgromili Szwedów!

W drugim meczu drugiej rundy mistrzostw Europy w piłce ręcznej, reprezentacja Polski pokonała wicemistrzów olimpijskich Szwedów 35:25! Bohaterem spotkania był bramkarz Piotr Wyszomirski, który wybronił niezliczoną liczbę rzutów.
Początek spotkania był bardzo słaby w wykonaniu podopiecznych Michaela Bieglera. Trzy Korony objęły prowadzenie 5:1, a nasi nie potrafili nawiązać walki. Sygnał do odrabiania strat dał Krzysztof Lijewski, który indywidualnymi akcjami pozwolił Polakom wrócić do gry.

W następnych minutach biało-czerwoni atakowali i potrafili doprowadzić do wyrównania 11:11. Nie najlepszy dzień miał Sławomir Szmal, który nie zanotował ani jednej interwencji. W końcu zmienił go Piotr Wyszomirski, który zaczął bronić jak natchniony. To dzięki jego grze Polacy wyszli na prowadzenie i wygrali pierwszą połowę 15:12.

Po zmianie stron na parkiecie królowali już tylko biało-czerwoni. Podopieczni Bieglera zaczęli rzucać bramki jak najęci i dzięki temu osiągnęli w pewnym momencie 14-bramkowe prowadzenie! Szwedzi wiedzieli, że nie dadzą rady odrobić takiej straty i ostatecznie przegrali 25:35.

Polacy zapewnili sobie walkę o co najmniej piąte miejsce na czempionacie Starego Kontynentu. Jeśli jednak pokonają dzisiaj Chorwatów, to awansują do strefy medalowej.