Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Lotnisko Chopina w październiku najpunktualniejszym europejskim portem lotniczym

Lotnisko Chopina w październiku najpunktualniejszym europejskim portem lotniczym
Lotnisko Chopina znalazło się w czołówce najpunktualniejszych portów lotniczych nie tylko w Europie, ale i na świecie. (Fot. A. Chodakowska/Londynek.net)
Według danych opublikowanych przez brytyjską firmę OAG, Lotnisko Chopina w październiku zostało najpunktualniejszym lotniskiem w Europie - poinformował w poniedziałek stołeczny port lotniczy. Dodano, że wśród światowych lotnisk, warszawski port zajął 6 miejsce w rankingu punktualności.
Reklama
Reklama

"Według danych opublikowanych przez OAG, brytyjską firmę zajmującą się analizą danych rynku lotniczego, Lotnisko Chopina w październiku było najpunktualniejszym portem w Europie" - poinformował warszawski port lotniczy.

Wskazano, że wśród światowych lotnisk, Lotnisko Chopina było największym w pierwszej dziesiątce i zajęło 6 miejsce w ogólnym rankingu punktualności.

"OAG w swoich analizach pod uwagę bierze godzinę odlotu samolotu, ale nawet przy innej metodologii stosowanej np. przez Eurocontrol (punktualność odlotu i przylotu statku powietrznego) Lotnisko Chopina nadal pozostaje na podium" - podkreślono w komunikacie.

Zwrócono uwagę, że według badań Eurocontrol przeprowadzonych w europejskich portach od 30 października do 5 listopada warszawskie lotnisko w rankingu punktualności zajęło trzecie miejsce, zaraz po portach w Helsinkach i Atenach.

"Mimo kończącej się przepustowości i tysięcy podróżnych korzystających codziennie z naszego lotniska, samoloty z warszawskiego portu odlatują zgodnie z rozkładem, co plasuje nas w czołówce punktualności nie tylko europejskich, ale i światowych portów" – podkreślił cytowany w komunikacie prezes Polskich Portów Lotniczych Stanisław Wojtera.

W komunikacie poinformowano również, że od stycznia Lotnisko Chopina odprawiło 15 mln 740 tys. 807 pasażerów. "Ruch w stosunku do tego samego okresu w rekordowym 2019 r. odbudował się w 98 procentach" - zwrócono uwagę.

Dodano, że w październiku na Lotnisku Chopina obsłużono 1 mln 655 tys. 683 pasażerów, nieznacznie mniej niż w tożsamym miesiącu 2019 roku, kiedy przez lotniskowe bramki przeszło 1 mln 688 tys. 797 podróżnych. "Rekordowym dniem miesiąca okazał się 1 października – obsłużono wtedy 65 tys. 002 osoby" - wynika z danych lotniska.

Od stycznia Lotnisko Chopina odprawiło 15 mln 740 tys. 807 pasażerów. (Fot. A. Chodakowska/Londynek.net)

Poinformowano również, że w pierwszym miesiącu trzeciego kwartału br. roku stołeczny port odprawił blisko 216 tys. pasażerów w ruchu czarterowym, czyli o 29 proc. więcej niż w tym samym okresie 2019 r.

Jak przekazano, do pięciu najpopularniejszych kierunków wybieranych przez pasażerów w ciągu pierwszych 10 miesięcy br. należały: Londyn, Paryż, Antalya, Amsterdam, Frankfurt i Dubaj. Zwrócono uwagę, że w samym październiku najwięcej pasażerów odprawiono na rejsy do: Hiszpanii, Niemiec, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

"W pierwszym miesiącu czwartego kwartału w stołecznym porcie odprawiono 10 tys. 772 ton cargo i poczty, to rekordowy wyniki w całej historii lotniska, łącznie od początku roku to ponad 82,7 tys. ton" - dodano.

Czytaj więcej:

Na Lotnisku Chopina uruchomiono punkt wyrabiania szybkich paszportów tymczasowych

Lotnisko Chopina: Kapsuły do spania i paczkomat dla podróżujących ze stołecznego portu

Na Lotnisku Chopina została otwarta ogólnodostępna apteka

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama